Dienas ziņas

Viesu nami Liepājas pusē vērtē iespējamās PVN izmaiņas

Dienas ziņas

Bijušie dzelzceļi pārtaps par tūrisma maršrutiem

Iecavā cīnās ar krauķiem

Iecavā cīņa ar krauķiem pagaidām nesekmīga

Līdz ar gājputnu atgriešanos Iecavas parks atkal kļuvis par skaļāko un netīrāko vietu visā novadā. Šopavasar nelūgto viesu – krauķu - kļuvis vēl vairāk. Lai cīnītos ar krauķu kolonijām, šogad parkā izvietotas putnu atbaidīšanas skaņas ierīces, kam pievienošoties arī ''putnu pūķis''.

Krauķu populācija Zemgalē ir pētīta pirms desmit gadiem, un tolaik Iecavā bijušas vien trīs apdzīvotas ligzdas, bet šodien Iecavas parkā jau ir simtiem  putnu, kuri rada nepārtrauktu troksni un netīrību.

„Nu vēl uz kurtkas nekas nav trāpījies, bet nu ir grūti ar viņiem. Baigi skaļi viņi ir. Nu jau viņi no šejienes arī pie Iecavas vidusskolas pārvākušies,” stāsta iecavnieks Kristaps.

Vēl  pagājušajā gadā Iecavas parkā krauķi pa dienu neuzturējās, bet kopš, sargājot sevi no putnu gripas, uzņēmums „Balticovo” uzstādījis gaisa lādiņus, tie prom vairs nelido.

Cīnoties ar krauķu koloniju, šogad trīs parka kokos vēl pirms ligzdošanas uzstādītas ultraskaņas atbaidīšanas ierīces, tomēr rezultāti izpaliek. Tomēr izlemts veikt vēl vienu eksperimentu.

„Mēs vienkārši gribam uzstādīt tādu pūķi, no kura tie putni it kā baidās vairāk. Pūķis ir liela izmēra putnubiedēklis,” skaidro Iecavas novada dārzkopības speciāliste Sarmīte Avota.

Ornitoloģijas biedrības vadītājs gan uzskata, ka arī šis mēģinājums, visticamāk, rezultātus nedos, jo krauķi  neesot bailīgi putni.Turklāt, aizbiedējot no vienas vietas, tie apmetīsies uz dzīvi dažus kilometrus tālāk.

„Varbūt vajadzētu kombinēt. Visu laiku kaut ko mainīt, lai viņiem neveidojas pieradums. Tas gan varētu būt par dārgu, lai būtu vērts to darīt. Vienīgais, ko var ieteikt, – varbūt pieciest viņus tur, kur traucē vismazāk,” uzsver Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus.

Cik krauķu pašreiz dzīvo Zemgalē, nav zināms, bet pirms 10 gadiem Bauskas, Dobeles un Jelgavas  apkaimē bijuši ap 2200 ligzdojošo krauķu pāru.

Vēstīts, ka pērn Iecavā iedzīvotāji savāca ap 300 parakstu, lai nelūgtos viesus no pilsētiņas kāds tomēr padzītu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti