Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Nometne «Latvijas elpa Sabilē»

Dabas muzejā uzplaukst dienlilijas

FOTO: Dabas muzejs četras dienas piedāvā apskatīt dienlilijas

Latvijas Dabas muzejā četras dienas, no 31. jūlija līdz 3. augustam, norisināsies dienliliju izstāde, kuras laikā katru dienu apmeklētāji varēs baudīt jaunus tikko plaukušus un grieztus ziedus.

Atšķirīgu formu un krāsu ziedi, krokotas, zobainas ziedlapu apmalītes ar dažādiem krāsainiem zīmējumiem, iespaidīga toņu dažādība - tādas ir daudzveidīgās un daudzu dārzkopju iecienītās dienlilijas. Skaistziedes, dienziedes, viendienītes, dienlilijas - tā tiek dēvētas perfektās daudzgadīgās puķes 'Hemerocallis', kas savā krāsu bagātībā spēj paciest sausumu, augt dažādās vidēs, kā arī neprasa īpašu aprūpi. Tās var plaukt tiešos saules staros, bet pietiekami komfortabli jutīsies arī pusēnā.

Dienziežu ilggadējs audzētājs un SIA "Hedera Pluss" direktors Raimonds Petrovskis stāsta, "dienlilijas ziedēs līdz pat diviem mēnešiem ilgi, ik dienas atverot aizvien jaunus pumpurus, turklāt jaunais zieds atvērsies pat pēc pārciesta sausuma, stipra lietus vai vēja, pat krusas"!

Tā kā šie ziedi nav prasīgi, speciālists pārliecinoši iesaka, ka, plānojot to novietojumu dārzā, īpašu uzmanību var pievērst tieši zieda krāsai. Gaišāko toņu viendienītes, piemēram, baltās, dzeltenās, lašrozā un pasteļkrāsas labi iederēsies arī daļēji noēnotā vietā, kas palīdzēs izcelt maigo krāsu, savukārt tumšākas krāsas ziedi - sarkanie, violetie un purpura - labāk izcelsies saulē.

Izstādē katru dienu būs aplūkojami daudzi desmiti dažādu dienliliju. Kā ierasts, rīkotāji ik rītu apskatei piedāvās jaunus ziedus, kopumā izstādes laikā eksponējot vairāk nekā 300 šķirnes.

Izstādes laikā būs iespējams uzdot jautājumus dienliliju audzētājiem un iegādāties stādus.

Izstādi organizē ziedu audzētājs "Hedera Pluss" un Latvijas dienliliju kolekcionāri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti