Diriģenta Vanaga kaķis Maksis ar absolūto dzirdi nosaka deserta klātbūtni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Diriģents Romāns Vanags ar sievu un diviem dēliem vectēva mājā Mežaparkā dzīvo visu mūžu. Jau 17 gadus par savu mājvietu to sauc arī ģimenes mīlulis Maksimilians jeb Maksis. 

No rītiem virtuvē parasti pirmā saimniekot sāk Romāna sieva Evija. Brokastīs Vanaga kundze uztaisa kafiju. Kaķi nevar laist iekšā, tad visiem jāceļas augšā, jo bļāviens būs pamatīgs. Maksim, protams, tiek pasniegtas kaķa cienīgas brokastis, taču viņa kārums nav citu kaķu vidū tas iecienītākais ēdiens.

Kā jau diriģenta kaķim pieklājas, Maksis deserta klātbūtni nosaka ar absolūto dzirdi - sēž blakus un gaida, kad no karotītes iedos jogurtu.

Pēc kaķa brokastīm visi Makša pavadībā dodas uz dārzu dzert rīta kafiju. Romānam Vanagam gandrīz vienmēr mājās bijuši tikai kaķi. Vienīgais Romāna suns basets sagaidījis ģimenē ienākam Maksi, vien pie otra sildījās.

Tāpat kā savulaik suns izaudzināja Maksimilianu, tā kaķis bijis Romāna un Evijas dvīņu sargeņģelis. "Kaķis ļoti juta, kad mūsu puikas nāca, kamēr Evija gaidīja. Pilnīgi sargāja un sildīja uz vēdera," stāsta diriģents Romāns Vanags.

Patlaban Romāns ar savu vadīto Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu kori Dailes teātrī gatavojas "Frankenšteins" pirmizrādei , bet oktobrī dosies viesturnejā uz Ķīnu.

Pēc katras dziesmām bagātās turnejas mājās Vanagu ģimeni sagaida vēl viens dziedātājs. Parasti jau kaķu smalkajām ausīm skaļa dziedāšana īsti nepatīk, bet Maksis ir īsts izņēmums. 

Uz jautājumu, kā būtu, ja mājās nebūtu Makša, atbildēt šobrīd neviens nevar. Reiz, kad ģimenei bija jāaizbrauc prom, nevienu neklausīdams, kaķis devies prom no mājām, jo juties ļoti slikti, stāsta Romāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti