Devīto reizi veiks atkritumu monitoringu Baltijas jūras piekrastē

No 15. jūlija līdz 14. augustam norisināsies ikgadējā vasaras kampaņa “Mana jūra”, kuras laikā notiks jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi, informēja kampaņas pārstāve Ilze More. Arī šogad cilvēki aicināti iesaistīties kampaņā jūras piekrastē un pavadīt savu brīvo laiku, katru dienu mērojot vairāku kilometru gājienu.

Kampaņa “Mana jūra” nemainīgi pulcina dalībniekus jūras piekrastē jau vairākus gadus. Tās mērķis ir apvienot Latvijas sabiedrību - iedzīvotājus, pašvaldības, uzņēmējus - kopīgiem centieniem aizsargāt mūsu piekrasti un Baltijas jūru.

Katru gadu pēc kampaņas un arī tās laikā tiek publiskoti dati par jūras piesārņojošo atkritumu situāciju Latvijas piekrastē. “Mana jūra” saskaņā ar ANO Vides programmas metodoloģiju nodrošina apkopoto datu analīzi, interešu aizstāvību un priekšlikumu izstrādi turpmākiem uzlabojumiem jūras piesārņojuma mazināšanā, skaidroja More. Šogad sadarbībā ar Eiropas Vides aģentūru un brīvprātīgajiem norisināsies papildu izpēte un datu apkopošana par jūras piesārņojošo atkritumu situāciju tajos Latvijas piekrastes posmos, par kuriem informācija vēl ir nepilnīga.

Kampaņu organizē un nodrošina Vides izglītības fonds (VIF), uzsverot, ka aizvien lielāka nozīme tiek piešķirta labākai piekrastes apsaimniekošanai un risinājumu meklēšanai, kas uzlabotu piekrastes tīrību un samazinātu piesārņojumu. VIF ir sagatavojis vadlīnijas piekrastes pašvaldībām ar rekomendācijām situācijas uzlabošanai, daudzas no tām neprasa finansiālus ieguldījumus, bet gan labo gribu un rūpes par piekrastes tīrību, norāda More.

Ikviens, kurš vēlas būt klātesošs kampaņā, aicināts pieteikties, aizpildot reģistrācijas veidlapu. Dalībnieku skaits būs ierobežots. Kampaņai varēs sekot līdzi arī tiešsaistē gan “Mana jūra” “Facebook” lapā, gan arī Vides izglītības fonda ''Twitter'' vietnē un mājaslapā. Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties ekspedīcijas posmu, kas atbilst interesei, vēlmēm un iespējām. Kalendārais grafiks aplūkojams mājaslapā www.manajura.lv.

Jūras piesārņošana joprojām ir viena no draudīgākajām un nopietnākajām cilvēces ekoloģijas vēsturē, uzsver More. Īpaši tas attiecas uz plastmasas atkritumiem, kas nokļūst jūrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti