Daugavpils novads uzsācis cīņu ar latvāņiem

Daugavpils novads uzsācis cīņu ar latvāņiem sešos novada pagastos. Darbi jau veikti Lauceses, Medumu un Naujenes pagastā, bet šonedēļ tie norit Višķu pagastā.

Daugavpils novads valstī ir viena no latvāņu izplatības ziņā lielākajām pašvaldībām. Pēc Valsts augu aizsardzības dienesta datiem kopumā šajā novadā latvāņi aizņem gandrīz 200 hektārus zemes.

Lai cīnītos ar latvāņiem, Daugavpils novads noslēdzis līgumu ar uzņēmumu “ARVORE”, kas iznīcina šos invazīvos un indīgos augus pašvaldības zemes īpašumos sešos novada pagastos. Augi tiek apsmidzināti ar speciāliem herbicīdiem, kā arī tiek pļauti un cirsti.

Šie darbi jau veikti Lauceses, Medumu un Naujenes pagastā, bet šonedēļ tie norit Višķu pagastā. Šogad apstrādātajās teritorijās latvānim vairs nevajadzētu atjaunoties, stāsta pašvaldības Dabas resursu nodaļas vadītāja Jolanta Bāra.

Jolanta Bāra par cīņu ar latvāņiems Daugavpils novadā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

“Ir Višķu pagastā, Ambeļu, Biķernieku, Medumu un Lauceses pagastā. Pašlaik ir pasūtīts latvāņu ierobežošanas pasākums pašvaldības īpašuma vai valdījuma esošās 43 zemes vienībās. Un kopējā tieši ar latvāņiem aizņemtā platība ir 17 ha, bet tā visu laiku paplašinās. Notiek vai nu latvāņu mehāniska ciršana vietās, kur tos nedrīkst apstrādāt ar herbicīdiem, vai ar selektīviem herbicīdiem. Šie herbicīdi ir izstrādāti, lai visvairāk trāpītu latvānim, nevis citiem augiem. Šai firmai ir uzdevums līdz rudenim nepieļaut latvāņu atkalziedēšanu,” stāsta Bāra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti