Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā ligzdā atgriezies arī otrs melnais stārķis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā ligzdā Zemgalē atgriezies arī otrs melnais stārķis, liecina video portālā "Dabasdati.lv".

Marta beigās ligzdā atgriezās viens no melnajiem stārķiem, bet ceturtdien, 7.aprīlī, tas sagaidīja atgriežamies arī otro putnu.

Šogad interesenti var novērot to pašu ligzdu, kurai tiešsaistes kamera tika uzstādīta pagājušajā gadā. Ligzda atrodas Zemgales mežos, nelielas upītes krastā kādā vecā ozolā.

Pagājušajā gadā melno stārķu pāris sāka perēt četras olas, tomēr piedzīvoja jūras ērgļa uzbrukumu, kā rezultātā ligzdā palika divas olas, kas gan tika sekmīgi izperētas.

Ligzda ir zināma jau kopš 2013.gada, bet par tās iemītniekiem vairāk izdevies uzzināt tikai 2014.gadā, kad ligzdā veiksmīgi izaudzināti divi stārķu mazuļi.

Melnais stārķis ir augumā mazliet mazāks par balto stārķi. Eiropā šī putnu suga ir reti sastopama, tāpēc ir īpaši aizsargājama. Latvijā pēdējos 20 gados melno stārķu skaits samazinājies vairāk nekā par pusi.

Latvijas Dabas fonds (LDF) un portāls Dabasdati.lv no 24.marta nodrošina iespēju sekot līdzi notikumiem melno stārķu ligzdā, pie kuras uzstādīta tiešraides kamera. Tiešsaistē vat vērot arī jūras ērgļa un vistu vanaga ligzdas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti