Dienas ziņas

Karalis Čārlzs III sola stiprināt attiecības ar Vāciju

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Daugavpils dzīvnieku patversme pārpildīta

Daugavpils dzīvnieku patversme pārpildīta un tuvu izmisuma robežai

Daugavpils dzīvnieku patversme tuvu izmisuma robežai – tā ir pārpildīta. Īpaši pēdējā laikā Latviju pamet Baltkrievijas pilsoņi, atstājot savus dzīvniekus, kā arī arvien vairāk savus mājdzīvniekus nākas pamest gados vecākiem cilvēkiem.

ĪSUMĀ:

  • Daugavpils dzīvnieku patversmē ir vieta 20 suņiem un 30 kaķiem.
  • Šobrīd tajā izmitināti aptuveni 60 suņi un 140 kaķi.
  • Patversme: Daudzus dzīvniekus atstāj cilvēki, kuri pārceļas uz Baltkrieviju.
  • Patversme: Tāpat mīluļus atdod seniori, jo nespēj par tiem parūpēties.
  • Atstāj patversmē arī kovida laikā paņemtos mīluļus.
  • Pašvaldībā: palīdzēt nevaram, jo mūsu kompetencē ir tikai klaiņojoši dzīvnieki.

Lai gan dzīvnieku patversme ir paredzēta vien 20 suņiem un 30 kaķiem, pašlaik tajā ir izmitināti aptuveni 60 suņi un 140 kaķi.   

Pēdējā laikā dzīvnieku patversme saņem vairākus zvanus dienā ar lūgumu uzņemt suņus, kuri ģimenē ir kļuvuši nevajadzīgi. Daugavpils dzīvnieku patversmes vadītāja Oksana Bondare novērojusi, ka daļa dzīvnieku pametēju ir Baltkrievijas pilsoņi. Viņi paši skaidrojot, ka pārceļas uz Baltkrieviju.

"Diezgan intensīvi brauc arī cilvēki jau gados, pārsvarā, cik es sapratu, uz Baltkrieviju," stāstīja Daugavpils dzīvnieku patversmes vadītāja.

Arī kovida laiks nav uzlabojis situāciju dzīvnieku patversmē, jo pandēmijas laikā paņemtie dzīvnieki tagad atgriezušies atpakaļ.

"Ļoti daudz. Mēs mēģinām izvairīties un neņemt, jo mums ir pilns ar suņiem un nav, kur likt, un, protams, ja tas ir dzīvoklī dzīvojis suns, kas nonāk patversmē, tas ir ļoti liels stress. Tas ir voljers, te ir citi suņi blakus. Visu laiku rej…" stāstīja Oksana Bondare.

Viņa skaidroja, ka gadījumos, kad tiek saņemti šādi zvani, darbinieki cenšas runāt ar šiem cilvēkiem un aicina meklēt dzīvniekam jaunas mājas sociālajos tīklos vai kur citur bez patversmes iesaistes.

"Pagājušonedēļ zvanīja par vācu aitu suni, par Stafordšīras terjeru, par labradoru…" uzskaitīja Oksana Bondare.

Šodien īsti vairs nav nozīmes, ka suns ir šķirnes vai ar ciltsrakstiem, vienā mirklī tas var kļūt nevajadzīgs un lieks. Patversmē nonāk arī gados vecāku cilvēku mīluļi, par kuriem paši vairs nespēj parūpēties.

"Tie suņi, kas sēdēja pie privātmājas, arī meklē sev jaunu māju. Tādus mēs mēģinām paņemt, jo, protams, tur nekad veca tante nemeklēs sociālajos tīklos viņam māju," atzina patversmes vadītāja.

Patversmē norādīja – šobrīd patversme ir pilna, vairs nevar paņemt nevienu dzīvnieku.

Pašvaldībā saka – palīdzēt nevar, jo domes kompetencē ir tikai klaiņojoši dzīvnieki, tas nozīmē, ka saimniekam pašam ir jādomā, kur atstāt savas ģimenes lolojumdzīvnieku.

"Tie iedzīvotāji, kuri vēlas braukt prom un nodot savu dzīvnieku, – tas nav klaiņojošais dzīvnieks, tas ir saimnieka  dzīvnieks, par kuru atbildību uzņemas saimnieks.  Tam saimniekam ir jādomā, pirms viņš aizbrauc, kur to dzīvnieku izvietot," norādīja Daugavpils uzņēmuma "Labiekārtošana D" vadītāja Jūlija Mamaja.

Tuvākajā laikā Daugavpils dzīvnieku patversmi gaida jauns pārbaudījums, jo sāksies kaķēnu sezona. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti