Olīvkokiem lielākās problēmas rada baktērija, kas izraisa bakteriālo lapu apdegumu. Koki aug ļoti lēni, bet sākotnējā periodā slimību ir gandrīz neiespējami noteikt.
Suņu jūtīgais deguns spēj atšķirt slimus augus no veseliem, un pirmie izmēģinājumi ir daudzsološi. Astoņus gadus vecā springerspaniela dāma patlaban iziet apmācības kursu, gada beigās varētu iegūt diplomu un kļūt par reģiona patronesi. Suns pārbaudīs arī jau ierīkotas olīvkoku plantācijas, lai varētu veikt sanitārās cirtes.
Suņu treneris Mario Frotebračo skaidroja, ka suņa palīdzība var noderēt kā audzētavās un plantācijās, tā arī ostās, kur augus ieved no ārzemēm: "Tur iespējams veikt sākotnējo pārbaudi, lai suņi varētu atklāt inficētos augus."
Palīdzība dārzkopjiem ir ļoti nepieciešama, jo
Itālijas dienvidos slimība jau iznīcinājusi apmēram 20 miljonus koku, radījusi milzīgus zaudējumus ekonomikai un apdraud olīveļļas ražošanu visā Eiropā.
Baktērija galvenokārt izplatās ar stādiem, un šī iemesla dēļ arī Latvijas atbildīgie dienesti aicina neievest nepārbaudītus augus no ārvalstīm.