Rīta Panorāma

Lielizrāde /NE/PAREIZIE Dziesmu svētki 17.augustā Cēsīs

Rīta Panorāma

Sudden Lights. Negribu piezemēties. Pirmatskaņojums

Klajā nākusi unikāla grāmata „LATVIJAI 100”

Unikālā grāmatā apkopotas 4400 fotogrāfijas par 100 Latvijas gadiem

Klajā nākusi grāmata "Latvijai 100", kurā 4400 fotogrāfijās dokumentēta Latvijas vēsture visdažādākajos tās aspektos.

Grāmatas redaktore Maija Šetlere pastāstīja, ka fotogrāfijas apkopotas no visiem Latvijas novadiem - vāktas no bibliotēkām, skolām, personīgajiem arhīviem.

Grāmatas idejas autors ir ārsts Pēteris Apinis, kurš 2,5 gadus pavadījis, apbraukājot valsti, runājot ar cilvēkiem un piedāvājot iesniegt fotogrāfijas, kas ir īpašas. Fotogrāfijas sakārtotas pa gadiem un atspoguļo gan vēstures notikumus, gan cilvēku emocijas.

"Katrai apakšā ir savs stāsts. Tos iesnieguši gan profesionāli fotogrāfi, gan cilvēki, kuru albumos tās glabājas. Katrs attēls ir kā tāds mozaīkas gabaliņš, kas kopā veido stāstu par kādu ģimeni, pagastu, novadu un kopumā par Latviju," pastāstīja grāmatas mākslinieks Guntars Sietiņš.

Tāpat māksliniece Anita Vanaga grāmatā esot apkopojusi labākos Latvijas mākslinieku darbus, kuru attēli vākti gan no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, gan privātajām kolekcijām.

Jau ziņots, ka Apinis raksta grāmatu par Latvijas vēsturi, kas paredzēta kā gandrīz katras pilsētas un miestiņa iedzīvotāju kopdarbs. Apinis iepriekš stāstīja, ka viņa vēstures grāmatā uzsvērts būs vienkārši  cilvēks, kurš Latviju ceļ un būvē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti