LNVM bērniem – aizraujošs ceļojums Latvijas vēsturē

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) radījis unikālu produktu – 32 lapaspušu ceļvedi Latvijas vēstures ekspozīcijā, kas izvietota LNVM pagaidu mājvietā Brīvības bulvārī 32. Izdevums ir pirmais LNVM ceļvedis, kas domāts bērniem.

Ģimenes ar bērniem un skolēni ir svarīga Latvijas Nacionālā vēstures muzeja apmeklētāju daļa, turklāt regulāri organizējot tematiskus pasākumus, Ģimenes dienas, izglītojošas nodarbības un ekskursijas, muzejs ir uzkrājis ievērojamu pieredzi darbā ar šo auditoriju. Pateicoties vecākiem, kuri mērķtiecīgi izvēlas brīvo laiku kopā ar bērniem pavadīt saturīgi, gūstot jaunas zināšanas un iespaidus muzeja vidē, un skolotājiem, kuri uz muzeju ved savus skolēnus, interese par muzeju un vēsturi jaunajā paaudzē ir palielinājusies.

Lai muzeja apmeklējumu pirmsskolas vecuma bērniem un jaunāko klašu skolēniem padarītu interesantāku un aizraujošāku, grāmatiņa “Iepazīsties ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju! Ceļvedis Latvijas vēsturē no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām” ir veidota kā izdevums ar krāsainiem attēliem, īsiem tekstiem un uzdevumiem, kas palīdz radoši izzināt muzejā apskatāmo Latvijas vēstures ekspozīciju, raisa interesi par Latvijas vēsturi.

Ceļvedis ir bagātīgi ilustrēts ar muzeja krājuma priekšmetu fotogrāfijām un mākslinieces Ditas Pences autorzīmējumiem, kas lasītāju ved aizraujošā ceļojumā cauri laikmetiem un ļauj izzināt, kā mainījās cilvēku nodarbošanās, apģērbs, rotas, sadzīve. Bērniem saprotamā valodā īsos tekstos pastāstīts par 12 dažādām tēmām – piemēram, “Kā dzīvoja akmens laikmetā”, “Latviešu senču apģērbs un rotas”, “Viduslaiku pilis”, “Latviešu kopības spēks”, “Latvija atgūst brīvību” u.c. 

Izdevumu sagatavojuši Latvijas Nacionālā vēstures muzeja speciālisti Astrīda Burbicka, Toms Ķikuts, Irina Zeibārte un Ilze Miķelsone. Grāmatiņa tulkota arī angļu un krievu valodā. Ceļvedis izdots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

No 17. decembra ceļvedis būs iegādājams LNVM veikalā Brīvības bulvārī 32, Rīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt