Lielbritānijā atklāj «Mūžības projektu», kurā var sarunāties ar holokaustā izdzīvojušajiem

Starptautiskajā holokausta upuru piemiņas dienā Lielbritānijas Nacionālajā holokausta centrā Notingamšīrā atklāts trīsdimensiju projekts, kas vēl daudzām nākamajām paaudzēm dos iespēju sarunāties ar holokausta upuriem.

Projektā kopumā intervēti 10 holokaustā izdzīvojušie. Sarunās ar ieceres autoriem viņi atbildējuši uz tūkstoti dažādiem jautājumiem. Un, izstrādājot īpašu balss atpazīšanas datortehnoloģiju, tagad Lielbritānijas Nacionālā holokausta centra apmeklētāji var sarunāties, uzdot un saņemt trīs dimensiju video atbildes uz sev interesējošu jautājumu.

"Nākamajām paaudzēm vairs nebūs iespējas dzīvē satikt holokaustā izdzīvojušos, jo viņi gluži vienkārši noveco un ar laiku, gribam vai ne, aizies mūžībā. Ar šo projektu gribējām izveidot nezūdošu saikni starp holokaustu piedzīvojušajiem un cilvēkiem, kas šos vēstures procesus izzina. Un šī tehnoloģija ļaus ar vēstures lieciniekiem sarunāties vēl pēc 20, 50 un 100 gadiem,” stāsta Holokausta centra attīstības projektu vadītāja Sāra Kovarda.

Viena “Mūžības projekta” dalībnieka vēsturiskās liecības sniegšana un atbildēšana uz 1000 jautājumiem prasa vidēji nedēļu ilgu laiku, un ierakstītās informācijas apjoms sasniedz pat 70 terabaitus. Kopumā nacistu koncentrācijas nometnēs pagājušā gadsimta 30.-40. gados tika nogalināti seši miljoni ebreju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti