Panorāma

Panorāma

Panorāma

LR Satversmes sapulces sasaukšanas diena

Izdota grāmata par parlamentārismu Latvijā

Izdota Kusiņa grāmata par parlamentārismu Latvijā

Šogad 4.maijā tiks atvērta jauna grāmata, kurā pētīti parlamenta pirmsākumi Latvijā līdz pat mūsdienām. Divu gadu garumā to pētījis Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs Kusiņš, kurš pirms tam ilgus gadus vadīja Saeimas Juridisko biroju.  

Grāmatā autors stāsta par parlamentārisma aizsākumiem Latvijā - par Latvijas Tautas padomi kā priekšparlamentu, kā arī par pirmo demokrātiski ievēlēto Latvijas tautas pārstāvības institūciju un pirmo parlamentu – Satversmes sapulci. Viņš arī sniedz atbildi, kādēļ Latvija izvēlējās iet parlamentārisma ceļu.

Rakstot grāmatu, tās autoru pārsteidzis, ka lielākā daļa no Latvijas parlamentārisma vēstures atrodas Igaunijā.

“Priekšapulce sanāca Valkā, kas tagad atrodas Igaunijas pusē. Tur ir novadpētniecības muzejs, bet nekas neliecina, ka tur ir Latvijas  parlamentārisma pirmsākumi,” stāsta Kusiņš.

Kusiņš grāmatā analizē parlamentārisma attīstību pirmo četru Saeimu darbības laikā, par vācu un padomju  okupāciju periodu līdz mūsdienām.

Kusiņš, kurš pats ilgu laiku nostrādājis Saeimā, atzīst, ka joprojām seko līdzi parlamentā notiekošajam. Un tieši parlamentā 4. maijā tiks atzīmēta viņa grāmatas iznākšana. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti