Grāmata par Latvijas dzīvi 20.gs. 20.-30.gados

Iznākusi grāmata “Skaists bij` tas laiks… Latvijas dzīves ainas 20.gs.20.-30.gados”, informē izdevēji.

Izdevniecība “Latvijas Mediji” kopā ar laikraksta “Latvijas Avīze” pielikuma “Kultūrzīmes” galveno redaktori  Anitu Bormani laidusi klajā grāmatu “Skaists bij` tas laiks… Latvijas dzīves ainas 20.gs.20.-30.gados”. Šis darbs ir mīlestības apliecinājums cilvēkiem, kas veidoja Latviju, iedibināja tradīcijas, radīja latvietības kodolu un vairoja mūsu valsts slavu ārpus Latvijas robežām.

Anita Bormane vairāku gadu garumā veidoja  lasītāju iemīļoto rubriku “Latvijas zudušās atlantīdas” žurnālā “Mājas Viesis”. Ņemot vērā lielo atsaucību, autore apvienojusi  visas publikācijas vienuviet, papildinājusi tās un radījusi grāmatu, kas ir “laikmeta nospiedumi avīžu rakstos, tā laika cilvēku domās un prātos”.

Pārlapojot tā laika preses izdevumus un dungojot ulmaņlaiku skaistās melodijas, autore lasītājus aizvedīs gan uz kūrortiem – Ķemeriem, Baldoni, Ogri, Liepāju, gan cēlām ražotnēm – VEF, Ķeguma HES, šokolādes fabriku “Laima”. Lasītāji nokļūs arī izsmalcinātajā Armijas ekonomiskajā veikalā, greznās ballēs, kur sastaps elegantas dāmas un kungus smokingos, gan sakoptā lauku sētā, kur saimnieko krietnas ģimenes, uzzinās skaistuma impērijas noslēpumus un pirmās latviešu spēlfilmas uzņemšanas nianses un paviesosies tās pirmizrādē.

Bagātīgo faktu materiālu caurvij labvēlīgs humors un veselīga ironija ne tikai par bezrūpīgo dzīvi, bet arī par skandāliem, blēžiem un ķibelēm, un lasot nemitīgi būs jādomā par mūsdienām – vai varam sevi uzskatīt par starpkaru laika Latvijas pilntiesīgiem gara mantiniekiem.

“Laikā, kad tikai nedaudz vairāk par gadu mūs šķir no laika, kad mūsu valsts svinēs simtgadi, ir īstais brīdis, lai atcerētos un godinātu starpkaru posma brīvvalsti – gan lietas, ar ko lepojamies, gan arī tādas, par kurām brīnāmies, varbūt arī pasmaidām, bet kuras ir svarīgas mūsu vēstures apziņai.”  raksta grāmatas autore Anita Bormane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti