Vairākas Kurzemes slimnīcas pirks modernas iekārtas par ERAF naudu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

SIA „Liepājas reģionālā slimnīca” sadarbībā ar citām Kurzemes medicīnas iestādēm piesaista Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu infrastruktūras uzlabošanai un plāno iegadāties modernas medicīnas iekārtas. Paralēli šiem Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstītajiem projektiem Liepājas reģionālā slimnīcā plāno turpināt pašas slimnīcas ēkas un nodaļu sakārtošanu.

Vairākas Kurzemes slimnīcas pirks modernas iekārtas par ERAF naudu
00:00 / 04:09
Lejuplādēt

SIA „Liepājas reģionālā slimnīca”, piesaistot vairāku partnerus un par infrastruktūras attīstības projektu īstenošanu noslēgusi līgumus ar trīs medicīnas iestādēm Kurzemē – tās ir SIA „Kuldīgas slimnīca”, SIA „Saldus medicīnas centrs” un SIA „Priekules slimnīca”. Liepājas reģionālās slimnīcas valdes loceklis Andris Vistiņš stāsta, ka daļu no šī projekta ir iespējams saņemt projekta partnerim, šajā gadījumā - Liepājas slimnīcai. Šajos projektos slimnīcas plāno iegadāties medicīnas tehnoloģijas - sterilizācijas iekārtas, multifunkcionālos krēslus uc.

Kuldīgas sadarbības projektā galvenais partneris ir tieši Kuldīgas slimnīca, kas iegādāsies tehnoloģijas desmit slimnīcas struktūrvienībām.

''Mainīsies daudz kas, katrā nodaļā būs uzlabojums, sāksim ar tādām lietām, kā gultas, būs jauns endoskops, ultrasonogrāfs, anestēzijas iekārta, plaušu vēdināmie aparāti uc. Kopējais finansējums ir pusotrs miljons, tā kā ieguldījums būs diezgan liels,'' secina SIA „Kuldīgas slimnīcas” valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds.

Kuldīgas slimnīcas vadītājs skaidro, ka šādiem attīstības projektiem ES līdzfinansējums ir ļoti būtisks, jo šobrīd attīstības projektiem pašu budžets ir nepietiekams,

taču situācija ir stabila, algām un maksājumiem finanšu pietiek, saka Agris Rozenfelds. Tomēr joprojām aktuāls ir jautājums par ārstu un medicīnas māsu piesaisti reģionālai slimnīcai:

''Visur, kur iespējams, es mēģinu uzsvērt, ka ir vajadzīgas māsas, ir vajadzīgi ārsti, lai ir, kas ar tām iekārtām strādā. Precīzu skaitli nepateikšu, bet vajadzīgas ir padsmit māsas, arī ārsti prakstiski gandrīz visās specialitātēs - gan aneteziologi, ginekologi, gan internisti, terapeiti. Mēs neatsakām gandrīz nevienam, kas izrāda interesi un gribētu nākt pie mums strādāt.

Arī Liepājā medicīnas personāla piesaiste ir regulārs izaicinājums, tāpēc izveidota speciāla jauno speciālistu piesaistes programma. Lai jaunajiem speciālistiem būtu ko piedāvāt un uzlabotu arī apstākļus pacientiem, SIA „Liepājas reģionālā slimnīca” turpina modernizēt un atjaunot slimnīcas nodaļas. Aptuveni 40% no visām Liepājas reģionālās slimnīcas telpām nav izremontētas, kaut būvniecības darbi ir plānoti, stāsta Andris Vistiņš.

No 2010. -2014. gadam SIA „Liepājas reģionālā slimnīca” attīstībā un slimnīcas modernizācijā, piesaistot dažādus finansētājus un ES līdzekļus, ieguldījusi aptuveni 26,5 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti