Rīta Panorāma

Ābolu raža šogad vidēja

Rīta Panorāma

Intervija ar LIZDA vadītāju Ingu Vanagu

Intervija ar Latvijas Kardiologu biedrības prezidentu, profesoru Andreju Ērgli

Tuvojas pasaules Sirds diena - kardiologa Ērgļa padomi, kā nodzīvot līdz 100 gadiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Latvijas iedzīvotājiem ir visas iespējas dzīvot par 20-25 gadiem ilgāk, jo nav bīstamu infekcijas un citu slimību, kas izraisītu pāragru nāvi. Dzīves kvalitāte un ilgs mūžs ir pašu cilvēku rokās, LTV raidījumā "Rīta panorāma" norādīja Latvijas Kardiologu biedrības (LKB) prezidents, profesors Andrejs Ērglis. Viņš atzina, ka nav jābūt mērķim gara mūža nogali pavadīt uz gultas, bet gan - būt aktīviem visas dzīves garumā. 

Sirds veselības uzlabošanai būtiski ir meklēt ne tikai slimību cēloņus, bet uzlabot pašu dzīves kvalitāti, uzsvēra profesors Andrejs Ērglis. 

Tāpēc viens no centrālajiem "Pasaules Sirds dienas" notikumiem būs pacientu biedrības "ParSirdi.lv" rīkotā iedzīvotāju tikšanās ar kardiologiem, veselības un uztura speciālistiem, lai noskaidrotu, kāds ir sirdij patiešām veselīgs uzturs, iepazīstinot ar Vidusjūras diētu latviešu gaumē. Nedaudz savdabīgais pasākums risināsies sestdien, 26.septembrī Rīgā, Kalnciema kvartālā no plkst.12 līdz 15 ikgadējā “Itāļu tirgus” ietvaros.

Apmeklējot pasākumu, tiek solīta recepte un padomi, par to, kas darāms jau šodien, lai nodzīvotu 120 gadus.

“Mēs ēdam, lai dzīvotu, nevis otrādi, tāpēc jo īpaši svarīgi – ko mēs liekam uz šķīvja. Sevi pierādījusī Vidusjūras diēta ir viegli ievērojama arī pie Baltijas jūras. Mums ir dārzeņi, augļi, zivis, pākšaugi, graudaugi, gaļa, meža veltes, olīveļļu varam atrast veikalos, bet labu garastāvokli vislabāk iegūt kustoties. Mums ir paveicies – parki, meži, lauki un jūra Latvijā ir rokas stiepiena attālumā!” sacīja LKB prezidents Andrejs Ērglis.

Arī "Rīta panorāmai" tika sniegti vairāki vērtīgi padomi, profesors Ērglis uzsvēra, ka vairākkārtīgi jāsamazina sāls daudzums uzturā. Ja ieteicamais daudzums ir 4-5 grami dienā, tad tradicionāli Latvijā sāls tiek lietota divreiz vairāk un nodara ļaunumu veselībai. Palīdzēt var arī pārtikas ražotāji, kuriem vajadzētu mazāk pievienot sāli savai produkcijai, šo funkciju nododot pircēju ziņā.

Vajadzētu aizmirst arī Kārļa Ulmaņa ieteikumu par cukura pārmērīgu bēršanu pie tējas. Arī maltīšu porcijas vairumam iedzīvotāju būtu jāsamazina divkārt, dažiem pat četrkārt. 

Uzturā jālieto mazāk taukainu ēdienu, taču bez tiem cilvēks nevar eksistēt, tāpēc jāseko līdzi piena produktu sastāvam. Ļoti vērtīgas ir zivīs esošās taukvielas.

Laba sirds veselība un ilgdzīvošana nav iespējama bez fiziskām aktivitātēm. Kardiologs Ērglis uzsvēra, ka mums ir lieliska iespēja piedalītos dažādos tautas skrējienos, riteņbraucienos un daudzās citās sportiskās aktivitātēs, kas uzlabo sirds veselību.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti