Rīta Panorāma

Intervija ar Ingu Landsmani

Rīta Panorāma

Legālā nāve

Skolas un bērnudārzi nepareizi nosiltināti

Siltinātajās skolās un bērnu dārzos nekontrolē gaisa kvalitāti

Daudzviet nesen nosiltinātās ēkās skolās un bērnudārzos ventilācijas sistēmas ir sliktā stāvoklī vai nav izbūvētas vispār. Tur veidojas paaugstināts ogļskābās gāzes daudzums, kas ietekmē bērnu veselību. Ekonomikas ministrijai (EM) nav plāna, kā novērst nevēlamo situāciju.

Sabiedrisko mediju portāls lsm.lv rakstīja, ka nekvalitatīva ēku siltināšana apdraud gaisa kvalitāti. Vietām ogļskābās gāzes līmenis ēkās pieckārtīgi pārsniedz normu. Iekštelpu piesārņojums ir astotajā vietā pasaulē, kā dažādu slimību izrosinātājs.

Ogļskābā gāze rada miegainību, galvas sāpes un mazina koncentrēšanās spējas. Telpās bez ventilācijas uzkrājas toksiskas vielas no būvmateriāliem un mēbelēm.

Ventilācijas sistēmu eksperte Ilze Dimdiņa zina stāstīt, ka siltinot ēkas, netiek izbūvēta mehāniskā ventilācijas sistēma, to aizstājot ar dabīgo vēdināšanu, kas paredz vienkāršu loga atvēršanu.

EM Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktore Ilze Oša raidījumam „Rīta panorāma” saka:

„Būvvaldes nekontrolēs aprēķinu pareizību par ventilāciju. Tādas lietas būvvaldes nedarīs.”

Tomēr šobrīd nevienam nav konkrēta plāna, kā situāciju uzlabot. Tāpat nav arī skaidra viedokļa, vai būtu nepieciešams mainīt būvniecības noteikumus, nosakot, ka nevar nodot ekspluatācijā ēkas bez normālas ventilācijas sistēmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti