Sākas oficiālā peldsezona, ūdens kvalitāte atbilst normām

15.maijā sākas oficiālā peldsezona, un Veselības inspekcija (VI) ir veikusi jau pirmās peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudes oficiālajās peldvietās. Mikrobioloģiskais piesārņojums ūdens paraugos pārbaudēs nav konstatēts, tādējādi visās 55 Latvijas oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts, informē VI.

Ūdens kvalitāti jūras un iekšzemes peldvietās speciālisti pārbaudīs visas peldsezonas laikā no 15.maija līdz 15.septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Tāpat tiks pārbaudīts, vai peldvietās tiek ievērotas peldvietu uzturēšanas un higiēnas prasības.

Šogad oficiālo peldvietu sarakstu ir paredzēts papildināt ar divām jaunām peldvietām: ar Višķu tehnikuma ciema peldvietu Luknas ezerā, Daugavpils novadā, un jūras peldvietu pie Papes bākas Rucavas novadā.

Peldvietu ūdens kvalitāti pārbauda gan laboratoriski, gan vizuāli parauga ņemšanas laikā.

Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji (fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki). Novērtējot vizuāli, vides speciālisti uzmanību pievērš netipiskai ūdens krāsai, virsmas aktīvām vielām, piemēram, noturīgām putām, peldošiem atkritumiem ūdenī, naftas produktiem, zilaļģēm vai to masveida savairošanās procesam jeb ūdens ziedēšanai.

Ja sezonas laikā peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinās, ka ūdens neatbilst prasībām, VI noteiks peldēšanās ierobežojumus – ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties. Ieteikums nepeldēties galvenokārt attiecas uz jutīgām iedzīvotāju grupām - maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un ar hroniskām slimībām slimojošiem cilvēkiem, kuru imūnā sistēma ir novājināta. Par izmeklējumu rezultātiem tiks informēts peldvietas apsaimniekotājs un iedzīvotāji.

Arī šajā peldsezonā peldvietās jāizvieto informatīvās zīmes par ilglaicīgās peldvietu ūdens kvalitātes novērtējumu, ņemot vērā pēdējos četrus gadus. 2014.gadā visām peldvietām, kurām monitorings veikts vismaz četras pēdējās peldsezonas, bija izcila vai laba ilglaicīgā ūdens kvalitāte.

Salīdzinot ar 2013.gadu, peldvietu ūdens kvalitāte uzlabojusies gan jūras piekrastes, gan iekšzemes ūdens peldvietās.

Peldvietas apsaimniekotājam blakus informatīvām zīmēm, uz kurām attēlots peldvietas ūdens ilglaicīgās kvalitātes novērtējums, peldēšanās ierobežojumu gadījumos būs jāizvieto informatīvā zīme - „Ieteikums nepeldēties” vai „Peldēties aizliegts".

 

 

 

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt