Panorāma

Kā notiek pedagogu algu modeļa aprobācija?

Panorāma

Vēsturisko centru piepilda jaunas viesnīcas

Salaspils ūdenī, Ogrē plūdi beigušies

Plūdi Mazajā Juglā Salaspils novadā mazinās; arī Ogrē plūdi beigušies

Tikpat strauji, cik ūdens līmenis ceturtdien, 17.oktobrī, cēlās, pēcpusdienā tas Mazajā Juglā sācis kristies, tā Latvijas Radio apliecina Salaspils mērs Raimonds Čudars ("Vienotība"). 

Glābēji izsaukumu uz applūdušo teritoriju Saleniekos, Avotos un Vācu kalnā saņēma jau no rīta un kopā evakuējuši piecus cilvēkus. Pēc vietējo iedzīvotāju stāstītā, plūdi sākušies jau nedēļas pirmajā pusē, strauji ceļoties ūdens līmenim Mazās Juglas upē. Tikmēr ierastajā gultnē atgriezusies Urgas upīte Ogres novadā, un vietējie iedzīvotāji pamazām atgriežas plūdu skartajos mājokļos.

Daudzos pagalmos, ēku pagrabos un arī istabās vēl skalojas ūdens, to izsūknēt plānots ar Nacionālo bruņoto spēku atvestiem ūdenssūkņiem. Urgas upītei atgriežoties ierastajā gultnē, atklājas krietni papostītā infrastruktūra. Simbolisku nozīmi šiem plūdiem piešķir Ogres novada iedzīvotāja Baiba Trofimova. Dome beidzot lēmusi atpirkt viņas vismaz piecos plūdos izpostīto māju. 

2012.gada pavasarī Trofimovas pagalmā ieiet nebija iespējams, tur priekšā kārtējo reizi bija upe. Jau nākamajā gadā plūdi izrādījās tik postoši, ka Ogres novada dome nolēma vissmagāk cietušos un pēdējos gadus regulāri applūstošos īpašumus atpirkt. Baiba Trofimova ir pirmā, kura var doties parakstīt līgumu. Pēdējā brīdī, jo vēl pirms pāris dienām kājas atkal mirka ūdenī.

„Nu laba sajūta... Tikai tas, es jau nospriedu, man uz atvadām, ja pavasarī nebija, tad lai tiek man kaut kas. Tā jau tie smiekli caur asarām, jo māja iet bojā, man ir žēl, protams,” LTV atzina Trofimova.

Šos plūdus viņa sagaidīja tāpat kā iepriekš – sapakotām mantām, gatava kāpt laivā un doties prom. Vēl gan ne uz jauno dzīvokli. To viņa sāks meklēt, kad nauda tiešām ieripos kontā.

Ja būtu ziema jādzīvo, kad ir galīgi slapja tā māja, tas būtu briesmīgi. [..] Žēl man ir. Tad, kad es atnācu uz šejieni dzīvot, es domāju, ka tas man līdz vecumdienām, līdz mūža galam. Jo vieta šeit ir skaista. Bet plūdi mani ir noēduši,” atzina Trofimova.

Citi, kam apsolīts neapdzīvojamo īpašumu atpirkt, vēl gaida jau vairāk nekā gadu. Tikmēr šie plūdi radījuši jaunus postījumus, trīs diennaktīs ūdenī mirkušas 150 mājas.

Gan izskanējis, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija lūgs papildu valsts budžeta līdzekļus tikai pašvaldības izdevumu segšanai – par glābšanas darbu organizēšanu, sabojāto infrastruktūru.

Ogres iedzīvotāji cenšas vēl pirms jaunām lietavām izžāvēt saslapinātās mantas. Pašvaldība sola jau sestdien atsūtīt tāmētājus, kas novērtētu privātīpašumos nodarītos zaudējumus, gan vienlaikus atzīstot – tikai ar pašvaldības līdzekļiem kompensācijām nepietiks.  

Tikmēr Salaspilī arvien applūdušas divas vasarnīcu teritorijas "Avoti" un "Salenieki", no kurienes evakuēti seši cilvēki. Diviem sagādāta naktsmītne, bet vēl vairāki no evakuācijas atteikušies.

Par zaudējumu kompensāciju runāt pāragri, uzsver Čudars.

Applūdušās teritorijas piektdien fotografētas no augšas, lai saprastu cietušo īpašumu skaitu, kā arī lai varētu novērtēt, vai visa apbūve bijusi likumīga. Turklāt vasarnīcu rajonos bijis salīdzinoši maz pastāvīgo iedzīvotāju, Latvijas Radio pastāstīja Salaspils novada mērs Čudars.

Iepriekš tika ziņots, ka Salaspils novada Saleniekos cēlies ūdenslīmenis Mazās Juglas upē, applūdinot 40 mājas, kā rezultātā evakuēti seši cilvēki no viņu dzīvesvietām, tostarp arī grūtniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt