Pētījums: Ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju izjūt gaisa piesārņojumu

Ceturtā daļa (23%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem atzīst, ka savā dzīvesvietā izjūt gaisa piesārņojumu. Salīdzinoši biežāk starp tiem, kuri izjūt gaisa piesārņojumu, ir Rīgas iedzīvotāji, atklāj pētījumu kompānijas "TNS" 2014.gada jūlija vidū veiktā aptauja.

Četri procenti no 650 respondentiem par gaisa piesārņojumu savās dzīvesvietās atbildēja ar "noteikti jā", savukārt 18% - "drīzāk jā". Rīgas iedzīvotāji vairāk izjūt gaisa piesārņojumu. Starp iedzīvotājiem, kuri savā dzīvesvietā neizjūt gaisa piesārņojumu, biežāk ir citu pilsētu, Pierīgas, lauku teritoriju, kā arī Vidzemes iedzīvotāji.

Rīgas Dome līdz šim nav apstiprinājusi rīcības plānu gaisa kvalitātes uzlabošanai, kas Latvijai draud ar sankcijām.

Trīs ceturtdaļas (75%) ar interneta starpniecību aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Rīgas domei ir jāuzņemas atbildība par līdz šim neapstiprināto plānu gaisa kvalitātes uzlabošanai (39% - noteikti jā; 35% - drīzāk jā).

21.jūlija Latvijas Radio raidījuma "Krustpunktā" ieraksts par gaisa kvalitāti galvaspilsētā, kurā Rīgas domes Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš norādīja, ka daļa atbildības jāuzņemas arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), jo tā līdz šim nav bijusi ieinteresēta kopīgi meklēt risinājumu šai problēmai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti