Par trešdaļu palielinājies no gudrona dīķiem izsmeltā piesārņojuma apjoms

Pēdējo mēnešu laikā par trešo daļu ir palielināts no vēsturiski piesārņotās vietas "Inčukalna gudrona dīķi"  izsmeltās indīgās vielas apjoms, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāve Maija Pētermane. VARAM kopā ar būvuzņēmēju strādā pie tā, lai projektu pabeigtu savlaicīgi un novērstu kaitējumu videi.

Īstenojot projektu „Vēsturiski piesārņoto vietu "Inčukalna sērskābie gudrona dīķi" sanācijas darbi", projekta izpildītājs SIA „Skonto Būve" turpina līgumā noteikto sanācijas darbu izpildi, un regulāri atskaitās par paveikto.

Kopš vasaras piesārņotās vielas izsmelšana notiek arvien intensīvāk un, ja augustā tika izsmelti vidēji 31 tonna gudrona dienā, tad oktobrī – tās ir jau vidēji 45 tonnas gudrona dienā. Saskaņā ar inženieru un tehnisko ekspertu atzinumiem, laika apstākļu dēļ nav nepieciešams pārtraukt darbus ziemas periodā. Dīkstāves vai darbu pārtraukšana notiek tikai pēc iepriekš apstiprināta grafika, kad tas ir nepieciešams tehnisku iemeslu dēļ.

Lai nodrošinātu projektā paredzēto sanācijas darbu pabeigšanu līdz 2015.gada nogalei, pašreiz, piedaloties Finanšu ministrijas, VARAM un Eiropas Investīciju bankas JASPERS tehniskās palīdzības ekspertiem, norisinās sarunas par varbūtējām projekta un līgumu izmaiņām, ja to nepieciešamība būs pamatota.

Gudrona dīķu piesārņojuma sastāvs ir unikāls, veidojies gadu desmitiem ilgi un šāda piesārņojuma sanācija ir ļoti komplicēts process. Tādēļ jābūt gataviem darbu gaitā atkārtoti vērtēt progresu pret pielietojamo tehnoloģiju, nepieciešamības gadījumā veicot korekcijas.

Gudrona dīķi ir viena no visvairāk piesārņotajām teritorijām ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijas reģionā. Tādēļ šīs vietas sanācija ir nenovērtējami svarīga un jāpabeidz noteiktajā termiņā, lai novērstu turpmāku vides apdraudējumu, jo gudrona pazemes piesārņojums ar katru gadu bīstami tuvojās vienai no Latvijas skaistākajām upēm - Gaujai.

Projekts „Vēsturiski piesārņoto vietu „Inčukalna sērskābie gudronu dīķi" sanācijas darbi" tiek finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti