Dienas ziņas

Internātpamatskolas bērni jūsmo par volejbolu

Dienas ziņas

Zemnieku saimniecībā pievēršas mājražošanai

Ogrē vēl jāpabeidz dambja rekonstrukcija

Ogrē dambja rekonstrukcijai vajag vēl miljonu eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Šogad pavasaris ogrēniešus no plūdiem pasargāja, tomēr daudziem vēl atmiņā postošie pērngada plūdi. Joprojām  dienaskārtībā ir to seku likvidēšana un pilsētas aizsardzība turpmāk. Šobrīd nepieciešams rast papildus teju miljonu eiro, lai Ogres upes krasti būtu droši.

Pēc aizvadītajā gadā Ogres upē piedzīvotajiem pēdējo gadu vērienīgākajiem plūdiem tika uzsākti darbi pie Ogres upes dambja rekonstrukcijas. Jūnijā līdz ar sūkņu stacijas būvniecību noslēgsies pirmās trīs no plānotajām četrām darbu kārtām, ieguldot jau teju trīs miljonus eiro pašvaldības un valsts līdzekļu. Tomēr, kā norāda speciālisti, ja netiks realizēta vēl ceturtā kārta, līdz šim ieguldītais varētu aiziet nebūtībā.

Ja iestāsies tādi paši plūdi kā aizvadītajā gadā, tad dambis tiks pārrauts tajās vietās, kur šobrīd to nav skārusi rekonstrukcija,” konstatē  Ogres novada pašvaldības būvinženieris Elmārs Drātnieks. „Ceturtajā kārtā uz upes pusi vienkārši jāpalielina dambja biezums par aptuveni vienu trešdaļu, ievietojot hidrotehnisku materiālu, kas nelaiž cauri ūdeni.”

Ceturtās kārtas rekonstrukcijai nepieciešams vairāk nekā miljons eiro. Ar lūgumu piešķirt valsts līdzekļus Ogres pašvaldība vērsusies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Pašvaldībai uzdots veikt projekta izstrādi un sniegt ekspertu atzinumu. Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis (VL-TB/LNNK) pauž cerības, ka valsts iedos finansējumu, lai pabeigtu projektu.

Tikmēr plūdu skartajā teritorijā dzīvojošie joprojām par drošību nav pārliecināti.

Ogrēniete Līga: „Nu, ja nemūrēs, netaisīs un nenostiprinās to visu šeit aiz mūsu mājas, to daļu…, jo ir bijis, ka ir pārrauts arī tajā pusē.” Arī ogrēnietis Mārcis vien dzirdējis par projektu, bet reālus darbus nemanot.

2013. gadā pavasara plūdos Ogres upes krastos appludinātas tika vairāk nekā simts mājas, daļai iedzīvotāju pilnībā aizskalojot gadiem uzkrāto sadzīvi. Plūdos tika evakuēti vairāk nekā divdesmit cilvēki, viena persona gāja bojā.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti