Panorāma

Par «Citadeles» darījumu prasīs politisko atbildību

Panorāma

Buru iela 11 jau 22 dienas bez jumta

Mudina palīdzēt cilvēkiem ar psihiskām saslimšanām

Mudina palīdzēt cilvēkiem ar psihiskām saslimšanām

Pagājušajā gadā Latvijā pašnāvību izdarījuši 382 cilvēki. Tas nozīmē, ka vidēji ik dienu no dzīves izvēlas aiziet vismaz viens cilvēks. Nereti tās ir sekas neārstētām psihiskām saslimšanām. Tādēļ Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) jau otro reizi īsteno kampaņu "Nenovērsies!".

Dati liecina, ka vairāk nekā puse to cilvēku, kas nolēmuši aiziet no dzīves, bijusi depresija. Taču cilvēki pārdzīvojumus slēpj, jo baidās, ka viņus uzskatīs par savādiem un nepilnvērtīgiem. Taču visbiežāk psihes izmaiņas ārēji nemaz nevar pamanīt. Arī  slimnieki ne vienmēr pareizi novērtē savu pašsajūtu.

"Slikts garastāvoklis - tā ir saprotama lieta, īpaši, ja to izraisa kādi konkrēti notikumi vai saistībā ar notikumu. Taču, ja garastāvoklis ir slikts ilgstoši, vairākas nedēļas, katru dienu, zūd interese par lietām, kas sagādāja prieku, ir vērts uzdot sev šo jautājumu. Pie tam, ir pieejamas pašaptaujas anketas, ko var aizpildīt internetā "depresija.lv" un cilvēki var pāris minūšu laikā noskaidrot, vai tas, ko viņš ir izjutis pēdējā laikā, vai tas ir kaut kas tāds, kas prasītu speciālista konsultāciju," skaidroja Latvijas Psihiatru asociācijas viceprezidents Elmārs Rancāns.

Speciālisti uzsver, ka psihiatra palīdzība Latvijā ir bez maksas un arī medikamentu izmaksas salīdzinājumā ar citām zālēm nav lielas. Vairāk informācijas var iegūt interneta mājaslapās "nenoversies.lv" un "depresija.lv".

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti