Kultūras ziņas

Arhitektu balvas nominanti

Kultūras ziņas

TE pastmarka!

Dzintara izstāde Medicīnas vēstures muzejā

Medicīnas vēstures muzejā skatāma izstāde «Dzintars: mīti un zinātne»

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā atklāta izstāde "Dzintars: mīti un zinātne", kurā atspoguļots dzintara maģiskais un racionālais pielietojums sadzīvē, ārstniecībā un rituālos, sākot no aizvēstures dzintara maģiskajiem rituāliem, caur viduslaiku misticismu un pirmajiem atklājumiem līdz mūsdienu zinātniskiem sasniegumiem dzintarskābes izmantošanā.

Baltijas dzintars ir sācis veidoties pirms 40 miljoniem gadu un joprojām ir skaistuma, veselības un labklājības simbols. Izstādē ir apskatāmi 150 unikāli eksponāti, kas nākuši no seniem laikiem un tālām zemēm. 

Svarīgākais ir vērtība un unikalitāte. Mums ir dzintars ar sienāzīti, dzintars ar kāpuriņu un mums ir četrus tūkstošus gadus vecs dzintara piekariņš izstādīts,” atklāj muzeja direktore Edīte Bērziņa.

Ne velti ekspozīcija ir izvietota Medicīnas muzejā. Senatnē dzintaru izmantoja iekaisumu, imunitātes traucējumu un citu slimību ārstēšanai. Mūsdienu medicīna daudzas sentēvu metodes sauc vienkārši par mītiem.

„To mītu tagad ir vairāk nekā zinātnes,” teic Edīte Bērziņa, kā piemērus minot mītus par to, ka vairogdziedzera slimību gadījumā jānēsā dzintara krelles, bet smēķēšana caur dzintara iemuti atņem tabakas dūmiem kaitīgās vielas, kas izraisa vēzi.  

Un tomēr kaut kāds racionālais kodols senču metodēs tomēr esot. Turklāt viņi prata apvienot veselīgo ar skaisto. Tāpēc dāma, kas nēsās 4,6  kilogramus "vieglo" kleitu, būs vesela kā rutks un skaista kā Venēra.

Medicīnas muzejā dzintarus aplūkot un aptaustīt interesenti varēs līdz 15.oktobrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti