Krūts veselības mēnesī pacientu biedrība mudina sievietes atsaukties valsts uzaicinājumam izmeklēties

Oktobris ir krūts veselības mēnesis. Krūts vēža atbalsta biedrība „Vita” darbojas jau 26 gadus, un tās vadītāja Irīna Jaunuma neslēpj gandarījumu, ka šo gadu laikā biedrības ir nodibinātas arī citu vēža veidu pacientu atbalstam. Viņa arī norāda, ka krūts veselībai veltītais mēnesis ir īstais laiks, lai pievērstu sieviešu uzmanību tam, ka, rūpējoties par savu veselību, ir vērts atsaukties valsts uzaicinājumam veikt valsts apmaksātās veselības pārbaudes, kā arī kopumā sekot līdzi savu krūšu veselībai.

“2017. gadā Latvijā reģistrēti 13,3 tūkstoši, šobrīd es domāju, ka krūts vēža pacientu ir ap 14 tūkstošiem Latvijā. Savlaicīgā diagnostika pagarina mūsu ilgdzīvi. Un šobrīd primāri aicinu visas klausītājas – ejam pārbaudīties un izdarām visu, kas ir no mums atkarīgs,” aicina Irīna Januma.

Irīna Januma: Par krūts veselību Kristaps Feldmanis

“Mums šobrīd Latvijā ir aptuveni 44% vidēji apmeklējums un atsaucība uz vēstulēm aicinājumam uz mamogrāfiju. Ja Latvijā no visām vēstulēm vismaz 70% sievietes atnāktu uz mamogrāfju, tad mēs izslēgtu 3. un 4. stadiju. Mums būtu tikai agrīnie – izārstē pa gadu onkoloģiju un tikai seko sev. Bet pagaidām mēs neesam sasnieguši tos 70%. Un, mīļie, – šeit es redzu mūsu otro uzdevumu, un būtu labi, ja mēs tagad uzsāktu akciju – „Vai tu zini, kur ir tavs mamogrāfs?”. Jūs zināt, kur ir jūsu frizieris, kur ir jūsu zobārsts, bet vai jūs zināt, kur ir jūsu mamogrāfs?” jautā Januma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti