Izstāde „Tulpes uzziedējušas!”

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Latvijas Dabas muzejā (LDM) informē, ka no 22. līdz 26. maijam notiks izstāde „Tulpes uzziedējušas!”. Šogad laika apstākļu dēļ tulpju izstāde norisinās nedaudz vēlāk kā ierasts. Aizkavējies pavasaris un straujais karstums tulpēm tikai tagad licis ļoti aktīvi uzziedēt.

Neskatoties uz dabas kaprīzēm, Latvijas Dabas muzejā savus skaistos, krāsām bagātos ziedus izrādīs audzētāji J.Dukaļskis (audzētava „Jaunakeri”), J.Salens (z/s „Lielčikstes”), G.Lācis (z/s „Dzintarlāči”), Ē.Paupers un selekcionāri N.Nagaine un J.Švarcs (z/s „Melnalkšņi”). Izstādē piedalīsies un apmeklētājus pārsteigs arī viens no ievērojamākajiem pavasara ziedu pētniekiem un selekcionāriem Jānis Rukšāns.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja ne tikai apskatīt jaunāko audzētāju veikumu, bet arī iegādāties aktuālos tulpju, narcišu un citu sīpolpuķu katalogus, veikt pasūtījumus rudenim un katru dienu saņemt Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības speciālistu konsultācijas.

Tulpes ir viegli audzēt, tāpēc tās ir tik populāras piemājas dārzos. Tās mēdz būt agras, vidējas un vēlu ziedošas, pēc izskata ļoti dažādas un spilgtas – baltā, dzeltenā, rozā, sarkanā, melnā, violetā, oranžā krāsā, kā arī divos vai vēl vairāk toņos. Šāda dažādība puķudobju veidošanu padara par patiesi radošu pasākumu, turklāt tulpes ir arī lieliski grieztie ziedi, kuri vāzē var saglabāties pat nedēļu ilgi, ja ūdenim pievieno nedaudz cukuru. Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, izstādē varēs aplūkot arī vēlu ziedošo narcišu šķirnes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti