Sadaļas Sadaļas

Bērnu slimnīcas mazie pacienti ziemas pasaku izbauda kopā ar dakteriem klauniem

Lai mazie Bērnu slimnīcas (BKUS) pacienti izjustu Ziemassvētku tuvošanos un ticību brīnumam par drīzu izveseļoties, Dakteri Klauni kopā ar viņiem un Latvijas Leļļu teātra aktrisi Daci Vītolu nokļuva brīnumainā ziemas pasakā, vēsta biedrības "Dr.Klauns" vadītāja Marianna Milovska.

Par ziemas pasakas norises vietu dakteri klauni bija izraudzījušies Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu (BKUS), Rīgā, kur viņi dienu no dienas darbojas ar bērniem. Latvijas Leļļu teātra aktrise Dace Vītola mazajiem pacientiem lasīja pasakas, kā arī visi kopā sacerēja jaunas, minēja mīklas un gāja rotaļās. Pēc Daces Vītolas teiktā, pasakas savā būtībā ir informācijas nodošana tālāk. Tā var būt jebkāda – arī izdomāta, turklāt katru no pasakām var atdzīvināt, katrā pielikt klāt ko no sevis, lai bērns savās zināšanās kļūtu vēl bagātāks.

Ar sirsnīgām Ziemassvētku dziesmām bērnus priecēja Valmieras 5.vidusskolas 4.klases skolniece Etīna Emīlija Saulīte, kura arī šoruden veseļojusies Vidzemes reģionālajā slimnīcā, un tur ne vienu vien jautru brīdi pavadījusi kopā ar dakteri Tūtu, tādēļ tagad labprāt piekritusi ar dziedājumu palīdzēt iepriecināt citus mazos pacientus.

“Brīnišķīgi, ka mums ir šāda dakteru klaunu kustība! Tā rada prieku bērniem un nav noslēpums, ka slimnīcā lielākais ienaidnieks ir garlaicība, bet šādi, mums kopā darbojoties, patiešām izdevās sajust Ziemassvētku tuvošanos un vēl vairāk cerēt pagūt nokļūt līdz svētkiem savās mājās Aizputē,” sacīja pasākuma apmeklētājas Trīnes tētis Uģis Pucens.

Savukārt Latvijas Leļļu teātra aktrise Dace Vītola atzīst, ka pasākumā izdevies labi gan saprasties ar bērniem, gan sadarboties ar dakteriem klauniem. Daci Vītolu patīkami pārsteidzis, cik šie ir labdabīgi tēli, cik katram radoši veidots vizuālais noformējums, bet pats galvenais – piemīt māka rast saikni ar bērniem un just robežu, kad un cik tuvu katram tobrīd iespējams tuvoties.

Ziemas pasakas noslēgumā biedrība ''Dr.Klauns'' katram tās dalībniekam pasniedza dāvaniņu, kuras saņemot, bērni ar prieku ne tikai skaitīja dzejoļus, bet daži izpildīja arī Ziemassvētku dziesmas. “Priecājamies, ka dakteru klaunu tradīcija – īsi pirms Ziemassvētkiem īpaši iepriecināt mazos pacientus, šogad izdevusies jo īpaši sirsnīga. Bērni sajuta gan pirmssvētku noskaņu, gan pārliecinājās, ka grāmatas var lasīt ne tikai nopietni, bet arī tik jautrā noskaņā, kā šodien,” pauž biedrības vadītāja Marianna Milovska.

Biedrība "Dr.Klauns" ziemas pasakas norisi BKUS “Saulaino dienu bibliotēkā” organizēja sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu. Sabiedriska labdarības organizācija "Dr.Klauns" darbojas kopš 2012.gada un tās pārstāvji – 25 profesionāli medicīnas klauni regulāri dodas uz slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas slimnīcā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt