Asociācija: Latvijā novēloti tiek uzsākta HIV ārstēšana ar zālēm

Latvijā HIV vīrusa izplatība notiek ievērojami straujāk nekā citviet Eiropā un infekcijas ārstēšanas izmaksas arvien pieaug, informē Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas (LVEA) jaunākais elektroniskā izdevuma "Veselības Ekonomists" 3.numurs. 

Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kur HIV inficēto pacientu ārstēšana ar antiretrovirālām zālēm tiek uzsākta novēloti, ignorējot Pasaules Veselības organizācijas (PVO) izstrādātās HIV ārstēšanas vadlīnijas. Ilgtermiņā tas ir neefektīvi un veicina neracionālu valsts budžeta līdzekļu izlietojumu.

Ja terapija tiktu uzsākta  2015. gada 1.jūlijā, tā būs nepieciešama aptuveni 1000 pacientiem, bet, ja terapija tiks uzsākta vēlāk, tikai  2016.gada 1.janvārī, tā varētu būt nepieciešama jau par 59 pacientiem vairāk un valstij ilgtermiņā par ārstēšanu nāksies maksāt arvien lielākas summas.

Kā secina eksperti, jaunatklāto HIV un AIDS gadījumu skaita pieaugums kopš 2009.gada Latvijā ir satraucošs un norāda uz nepietiekamu profilaksi un ārstēšanu. Jauno gadījumu pieaugums, it īpaši 2014.gadā, norāda, ka nepieciešams steidzami rīkoties, lai apturētu HIV epidēmijas izplatību, tai skaitā, mazinot HIV inficētu grūtnieču un bērnu skaitu. 

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti