Labrīt

Līdz ar varas maiņu Tukumā sācies karš pret vietējo neatkarīgo žurnālistiku

Labrīt

Gerhards: Valsts varētu aizņemties ap 5 miljardiem euro ekonomikas stiprināšanai

Lauras Mercas bilžu grāmata "Tūkstoš un viens radījums" tapusi viņas rotaļās ar tušu

«Tūkstoš un viens radījums» - krāšņa bilžu grāmata bērniem «Liels un mazs» izdevumā

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” laiž klajā Lauras Mercas (Laura Merz) bilžu grāmatu “Tūkstoš un viens radījums“, kas adresēta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem. Grāmatas tekstu māksliniece radījusi kopā ar Aino Jervinenu (Aino Järvinen). Grāmatu no somu valodas tulkojusi Maima Grīnberga, paziņojumā presei informēja izdevniecības pārstāvji.

Lielformāta bilžu grāmatā „Tūkstoš un viens radījums“ Lauras Mercas izteiksmīgās, neparastās ilustrācijas atklāj dzīvnieku raksturu, paradumus un enerģiju. Grāmata mudina bērnu uz pārdomām un veicina sarunas par dabas brīnumiem. 

Tulkotāja Maima Grīnberga latviešu lasītājus iepazīstinājusi ar daudziem igauņu un somu literatūras darbiem, liekot lietā savu izcilo valodas izjūtu, precizitāti un asprātību. Viņas devums vairākkārt novērtēts ar Latvijas Literatūras gada balvu un Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā, kā arī Latvijas un Igaunijas tulkotāju balvu. Tulkojumi saņēmuši arī “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” atzinību.Grāmatas “Tūkstoš un viens radījums” tulkošana un izdošana latviešu valodā ir daļa no izdevniecības „Liels un mazs" projekta "Bērnu Eiropa", kas saņēmis finansējumu ES programmas „Radošā Eiropa" (apakšprogramma „Kultūra" 2014–2020) atbalsta aktivitātē „Daiļliteratūras tulkošanas projekti". Projekts „Bērnu Eiropa" paredz divu gadu laikā tulkot un latviešu valodā izdot 9 bērnu grāmatas no dažādām Eiropas valodām: zviedru, igauņu, islandiešu, holandiešu, lietuviešu un somu. 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti