Dienas ziņas

Sociālie darbinieki pieprasa labklājības ministres demisiju

Dienas ziņas

Noskaidros latviskāko vārdu

Aicina piedalīties loģiskās domāšanas konkursā

Skolēnus aicina piedalīties loģiskās domāšanas konkursā

Novembrī visā pasaulē norisināsies loģiskās domāšanas konkurss, kurā līdz šim piedalījušies arī skolēni no Latvijas. Konkursu 2004. gadā dibināja Viļņas Universitātes pasniedzēja Lietuvā, meklējot  interesantāku veidu, kā pie jauniešiem vērsties, lai mācītu informātiku. Strauji tas kļuva populārs, un tagad ik gadu tas norisinās jau vairāk nekā 50 valstīs, piedaloties ap trim miljoniem jauniešu. Arī Latvijas  sasniegumi tajā ir ļoti labi. 

Loģiskās domāšanas “Bebras” konkursā ik gadu piedalās vidēji 19 tūkstoši jaunieši no visiem Latvijas reģioniem. Tam ir divas kārtas, un pirmā no tām noris attālināti. Šis konkurss nav olimpiāde, un organizatori uzsver – nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas informātikā vai programmēšanā, tāpēc piedalīties aicināts ikviens  5.–12. klašu skolēns.

“Bebras” konkursa organizatore Māra Kondrāte pastāstīja, ka konkursam var pieteikties klasēs, kā arī bērnus konkursā var pieteikt vecāki. Ir iespējams arī izmēģināt savus spēkus konkursa uzdevumu pildīšanā, lai saprastu par savu gatavību pieteikties konkursā. 

Otrajā kārtā konkursā tiek sadalītas četras klašu grupas, no katras 20 skolēni pilda otrās kārtas uzdevumus. Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas skolnieks Vsevolods Gondarjuks šajā konkursā piedalīsies jau otro gadu un atzīst – katram to vajadzētu izmēģināt.

“Kāpēc gan ne, ja ir viena stunda brīva, var pamēģināt. Varbūt kaut kur tālāk tiksi, vienkārši tas pats labākais ir, ka tu vari pārbaudīt savu loģiku, pārbaudīt, cik tālu tu esi no pārējiem ar savu loģiku,” sacīja Gondarjuks.

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija šajā konkursā piedalās jau vairākus gadus pēc kārtas. Informātikas un programmēšanas skolotājas pastāstīja – jaunieši nav jāmudina dalībai, viņi paši piesakās. Ir iegūtas arī godalgas. Skolotāja Māra Ozola piekrīt dažu vecāku teiktajam, ka uzdevumi nav viegli un pat daudzi pieaugušie ar tiem netiek galā. Lai arī tas nodefinēts kā informātikas konkurss, tas vairāk ir par loģisko domāšanu.

“Uzdevumi ir ļoti, ļoti dažādi, ir no viegliem līdz pat ļoti, ļoti grūtiem. Un tā ir patiesība, ka no skolēna tiek gaidīta nestandarta domāšana, nestandarta pieeja, pie tam ļoti īsā laika posmā, momentā “atkožot” vai saprotot, kur ir tā uzdevuma atslēga,” pastāstīja skolotāja.

Tā kā konkursa pirmās kārtas uzdevumus uzdod attālināti, pandēmija nav būtiski skārusi tā norisi šogad. Ikviens skolēns, kurš vēlas pārbaudīt savas spējas un zināšanas, vēl līdz 3. novembrim var tajā pieteikties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt