Sākas pieteikšanās lielākajam fizikas konkursam «FIZMIX Eksperiments»

Sākot no 27. janvāra, aicina skolas pieteikt savas komandas 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursam “FIZMIX Eksperiments”, kas šogad notiks 25. reizi. Konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku.

Šis gads būs īpašs ar plašu konkursa programmu, kā arī izcelsies ar vienu no lielākajiem fizikas festivāliem Baltijā. Lielais konkursa fināls notiks fizikas festivāla laikā 25. aprīlī Rīgā, Hanzas peronā, kurā tiks noskaidrotas uzvarētāju komandas, iegūstot galveno balvu – piedalīšanos izglītojošā un aktīvā vasaras nometnē.

AS “Latvenergo” izpilddirektors Āris Žīgurs: “Ir liels lepnums un gods organizēt ceturtdaļgadsimta fizikas svētkus 8. un 9. klašu audzēkņiem un mācībspēkiem vairāku mēnešu garumā. Jo katra kārta un atlase ir ļoti vērtīga pieredze mūsu Latvijas nākotnei – bērniem. Zināšanas, ko jaunieši iegūst šī konkursa laikā, ir mūsu lielākais gandarījums un dzinulis turpināt šo tradīciju. Mēs ejam pareizā virzienā, un to apliecina arī fakts, ka katru gadu “FIZMIX Eksperiments” ir ļoti apmeklēts, un pieteikumu skaits no Latvijas skolām ir ievērojams. Fizika ir pirmsākums, un eksaktās zinības ir mūsu nākotne, tādēļ prieks, ka gan skolēni, gan skolotāji veicina šīs jomas attīstību.”

No 27. janvāra līdz 14. februārim var pieteikt savas skolas komandu mājaslapā. Komandā jābūt pieciem 8. un/vai 9. klašu skolēniem un vienam skolotājam, kas darbosies kā konsultants konkursa gaitā. No 17. februāra līdz 24. martam notiks neklātienes kārta, kurā komandām patstāvīgi būs jārisina uzdevumi un jāpelna punkti, lai nokļūtu lielajā jubilejas finālā. Konkursa pusfinālā no 60 komandām tiks 30, savukārt cīņu finālā turpinās septiņas zinošākās komandas. No katra reģiona erudītākā komanda iegūs galveno balvu – piedalīšanos izzinošā vasaras nometnē. Plašāk par konkursa nolikumu var uzzināt konkursa mājaslapā.

“FIZMIX Eksperiments” veicina jauniešos interesi par fiziku, aicinot apgūt to interesantā un aizraujošā veidā, vienlaikus sniedzot skolēniem iespēju socializēties ar vienaudžiem un iegūt vērtīgas zināšanas turpmākai dzīvei un nākotnes profesijai. Šogad konkursa dalībniekus un festivāla apmeklētājus sagaidīs pārsteigumi un jaunas tradīcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt