Rīgas Starptautiskā kino festivāla bērnu filmu skatē izrādīs Eiropas filmas

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) pirmajā nedēļas nogalē – 19. un 20. oktobrī – tiks izrādīta bērnu filmu programma "KIDS WEEKEND", kurā būs skatāmas gan jaunākās animācijas īsfilmas, gan pilnmetrāžas spēlfilmas no Eiropas, kas ārpus festivāla uz pašmāju lielajiem ekrāniem lielākoties nenonāk.

“"KIDS WEEKEND" filmas ir atlasītas, sadarbojoties ar bērnu filmu festivāliem visā pasaulē. Ar cieņu un iejūtību pret kinodarbu galveno auditoriju – bērniem – RIGA IFF nodod saviem skatītājiem šo pasaules elpu, paplašinot viņu redzesloka apvāršņus un mudinot uz sarunu. Šāgada darbi skatītājiem vecumā no 3 līdz 13 gadiem vēsta: lai padarītu pasauli labāku, nav jāgaida uz mītiskiem supervaroņiem – katrs spējam darīt vairāk laba, nekā pašiem šķiet,” uzsver
"KIDS WEEKEND" kuratore Kristīne Simsone.

Neaizmirstamiem kino piedzīvojumiem bagātajā nedēļas nogalē iekļauta Kenijas un Vācijas kopražojumā tapusī “Supa Modo”, ko Eiropas Bērnu filmu asociācija atzinusi par labāko 2018. gada bērnu pilnmetrāžas filmu. Tās galvenā varone, deviņus gadus vecā Džo, cīnās ar smagu slimību un sapņo kļūt par tādu supervaroni, kādus redz aizraujošajās piedzīvojumu filmās. “Supa Modo” – plaši izrādīta bērnu filmu festivālos visā pasaulē – ir darbs ar klasikas potenciālu, kas sirsnīgā un neaizmirstami aizkustinošā veidā runā par kino nemirstīgumu un radošuma dziedinošo spēku. Par filmas izrādīšanu RIGA IFF gādā Gētes Institūts Rīgā.

Savukārt gaišā vācu piedzīvojumu komēdija “Roka maina pasauli” apcer, kāda būtu rakstnieces Astridas Lindgrēnes slavenā stāsta varone Pepija Garzeķe, ja viņa dzīvotu mūsdienās. Vai viņa būtu influencere ar savu "Youtube" kanālu? Ja tā, vai viņa izvēlētos izcelt sevi vai vērst uzmanību uz būtiskām tēmām?

Kā allaž, īpaša vieta atvēlēta arī darbiem no ziemeļvalstīm. Šī reģiona filmas ir Latvijas skatītāju iemīļotas – četrus gadus no pieciem žūrija par labākajiem atzinusi tieši ziemeļvalstu kinodarbus. RIGA IFF ietverta islandiešu futbola drāma “Piekūni”, kurā iespējams vērot gan gleznaino Islandes dabu, gan spraigu sāncensības stāstu, un pārliecināties, ka sporta godprātības etiķete ir lieliski pārnesama arī uz ikdienas situācijām. Bet dāņu spriedzes drāma “Hakeris” ir teicams spriedzes žanra un tehnoloģiju stāsts.

Paši jaunākie skatītāji un viņu vecāki abos brīvdienu rītos aicināti uz animācijas īsfilmu seansiem. Stundu garā animācijas izlase, kurā apkopotas īsfilmas no  atzītākajām studijām visā Eiropā, ir viens no skatītāju iecienītākajiem un plašāk apmeklētajiem festivāla notikumiem.

"KIDS WEEKEND" 19. un 20. oktobrī norisināsies kinoteātrī “Splendid Palace” no plkst. 11.00 līdz 16.00, savukārt seansu starplaikos skatītāji ir aicināti pavadīt laiku interjera dizaina veikala "MOKKA" iekārtotajā rotaļu štābiņā, kur būs iespējams piedalīties izdevniecības “Liels un mazs” grāmatu lasījumos.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 17. līdz 27. oktobrim kinoteātros “Splendid Palace”, “KSuns”, “Kino Bize”, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes Kultūras centrā. Festivāla ietvaros notiks vairāk nekā 100 filmu seansi 11 apakšprogrammās, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti