Klase

«Klase». Šķirtas ģimenes - mūsdienu realitāte.

Klase

Pēcstundas ar Madaru Apsi

Šķiršanās. Diāna Zande

Psiholoģe: Vecāku šķiršanās ietekmē bērna emocionālo drošību

Vecāku šķiršanās bērnus ietekmē negatīvi vairumā gadījumu. Svarīgi, ka pieaugušie bērnu informē par izmaiņām, kas skars viņu, bērnam jājūt vecāku atbalsts un stabilitāte, raidījumā “Klase” skaidro psihoterapeite Diāna Zande.

Uzziņai: Vecāku strīdi šķiršanās procesā bērniem izraisa ilgstošu stresu.

Pieaugušajiem jāsaprot, ka šķiršanās ietekmē bērnus. Dažreiz šķiršanās bērnus ietekmē pozitīvi, bet tas ir reti - tad, ja attiecības ģimenēs ir samilzušas – ir vardarbība, atkarības, tad šķiršanās rada atvieglojumu gan bērniem, gan vismaz vienam no vecākiem. Lielākā daļa bērnu cieš no vecāku šķiršanās, jo vecāki ir bērnu emocionālais drošības garants, ja tas izšķīst, tad bērni, vienalga kādā vecumā, cieš, pauž kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Diāna Zande.

Vecāku šķiršanās riski: pasliktināsies bērna akadēmiskie sasniegumi, ir prognozējamas uzvedības, attiecību izmaiņas.

Tā ir normāla reakcija uz nenormālu situāciju, skaidro Diāna Zande.

Vecākiem būtu jāinformē skolā skolotāji, lai skolā neveiktu nevajadzīgu spiedienu uz bērnu, nezinot patiesos izmaiņu iemeslus.

Uzziņai: Ja ir nepieciešams, nevajag vilcināties doties pie speciālista saņemt atbalstu un padomu visiem ģimenes locekļiem. Tas palīdzēs tikt galā ar emocijām, aizvainojumu, dusmām.

Bērns, kura vecāki šķiras, domā par sevi – kas notiks ar mani?  Bērnam svarīgi zināt - kur dzīvos, vai satiksies ar vecākiem, cik bieži satiksies, vai mainīs skolu?

Vecākiem jāinformē bērns par visām izmaiņām, kas viņu skars līdz ar vecāku šķiršanos.

Pieaugušiem jāuzņemas atbildība bērnam iedot drošību – “es vienalga būšu tava mamma, tu man esi mīļš un svarīgs, pat ja mēs ar tavu tēti esam šķīrušies un pat nesarunājamies” un “es, tavs tētis, vienmēr būšu tavs tētis, pat ja man šobrīd ar tavu mammu ir grūti un mēs nezinām, kā mēs atrisināsim savas pieaugušo problēmas”.

"Iedot bērnam stabilitāti, - lai vai kas notiek ar mums kā ar pāri, - ka tu joprojām mums esi mūsu bērns," svarīgāko bērnam vecāku šķiršanās gadījumā pauž Diāna Zande.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti