Pētījums: Žalūzijas ir bīstamas mazu bērnu veselībai un dzīvībai

Daudzu cilvēku mājokļos pie logiem ir žalūzijas. Kā liecina nesen veikts pētījums, žalūzijas ir bīstamas mazu bērnu veselībai un pat dzīvībai. .

Jauns pētījums liecina, ka daudz bērnu gūst dažādas traumas vai pat mirst logu žalūziju dēļ.

Mūsdienās žalūzijas plaši tiek izmantotas mājokļos visā pasaulē. Pētījumā teikts, ka žalūziju drošības sistēmas ir ievērojami uzlabotas, taču tāpat ik gadu ir vairāki bērni, kuri iet bojā žalūziju dēļ.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Bērnu ārsti uzskata, ka ražotājiem jāmēģina atrast cits veids, kā regulēt žalūzijas, lai maziem bērniem nebūtu iespējams sevi traumēt vai netīšām pakārties.

Laika posmā no 1990. līdz 2015. gadam vairāk nekā 17 tūkstoši bērnu guva žalūziju izraisītas traumas, bet 271 bērns gājis bojā.

Izplatītākais nāves iemesls bijis sapīšanās žalūziju auklās. Pirms septiņiem gadiem žalūziju ražotāji atsauca vairāk nekā 50 miljonus romiešu stila žalūzijas. Tām bija pārāk garas auklas, kas attiecīgi radīja paaugstinātu risku, ka tajās var sapīties mazi bērni un mājdzīvnieki.

Pētījuma autori – Milvoki valsts bērnu slimnīcas ārsti uzsver, ka, neraugoties uz uzlabotiem žalūziju drošības standartiem, bērni turpina iet bojā. Arī žalūziju ražotāji uzsver, ka pie drošības tiek strādāts un jau nākamgad tiks prezentēta jauna žalūziju drošības sistēma, kas būšot liels solis uz priekšu bērnu drošības jomā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti