Pavadi putnus uz siltajām zemēm! Nedēļas nogales pasākumi ģimenēm ar bērniem

Nedēļas nogalē aicina vērot putnus, skatīties izrādes, gleznot, celt mājokļus tā, kā to darīja senie rīdzinieki, un darīt daudz citu interesantu lietu.


''Trīs labas lietas''

 • Kad: 5. oktobrī.
 • Cikos: 11.00.
 • Kur: Lielajā Ģildē, Amatu ielā 6, Rīgā.
 • Piedāvājums: Interaktīva izrāde, kur tiek improvizēti stāsti, dziesmas un kustības. Zīmējumu radīšanā izmanto skatītāju ieteikumus. Tas, kas zīmēts ar krītiņiem, ļauj zīmējumu atkārtot un mainīt pēc skatītāju vēlmēm. Izstāstot un uzzīmējot latviešu tautas pasaku par Laimes mātes doto iespēju un saimnieces neveiklību... tāfeles tiek pagrieztas uz jaunu tīru “lapu”. Tagad skatītājiem ir iespēja izvēlēties pašiem stāsta varoņus, kuri tiek ielikti pasakas varoņu vietās. Tas atkārtojas trīs reizes, un tad tiek vienā pasakā salikti visi varoņi, kuri ir uzzīmēti uz tāfelēm izrādes laikā. Izrādes beigās skatītājiem ir iespēja ar krītiņiem papildināt zīmējumus uz tāfeles.

 

                                                                                                             

“Klau, klau: Čir! Čir!”

 • Kad: 5. oktobrī.
 • Cikos: 11.30.
 • Kur: Raiņa muzejā “Tadenava” Dunavas pagastā, Jēkabpils novadā.
 • Piedāvājums: Klausīšanās un zīmēšanas darbnīca, kurā caur skaņām, formām un tekstūrām atdzīvojas dažādu putnu tēli. Kopā ar mākslinieci Evu Vēveri lasīs Raiņa dzejoļus par putniem un izmēģinās frotāžas (berzēšanas) tehniku, lai atklātu reljefa un grafīta neparasto saderību. Pēc darbnīcas dosies piedzīvojumā muzeja ekspozīcijā. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās par tālr. 29250484 vai e-pastu [email protected]

Veselīga dzīvesveida diena

 • Kad: 5. oktobrī.
 • Cikos: No 11.00 līdz 17.00.
 • Kur: Vērmanes dārzā Rīgā.
 • Piedāvājums: Pasākuma dalībniekiem būs iespēja veikt profilaktiskas veselības pārbaudes un saņemt vērtīgus veselības speciālistu padomus. Veselīga dzīvesveida dienā gan bērniem un viņu vecākiem, gan senioriem tiek piedāvāta aizraujoša orientēšanās spēle un ģimenes stafešu sacensības. Savus spēkus varēs pārbaudīt, piedaloties basketbola konkursā, spēlējot krosmintonu, kroketu vai braucot ar longborda dēli. Bet paši mazākie gaidīti piepūšamajās atrakcijās. Pasākuma ietvaros muzikāli priekšnesumi, dejas, konkursi un dāvanas! Dalība visās aktivitātēs ir bez maksas.

Putnu dienas

Kad: 5. un 6. oktobrī.

Kur: Ķemeru Nacionālajā parkā.

Piedāvājums:  Sestdien, 5. oktobrī, no plkst. 9.00 līdz 13.00, kā arī no plkst.14.00 līdz 18.00 notiks putnu vērošanas ekskursijas ar autobusu uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām ornitologa Dmitrija Boiko vadībā. Ekskursijās dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums tām pieteikties, zvanot dabas izglītības centra “Meža māja” dabas izglītības darba speciālistei Aijai Balandiņai pa tālruni 29149365.

Ķemeru “Meža mājā” sestdien no plkst. 11.00 līdz 15.00 notiks radošās darbnīcas un varēs spēlēt spēles par putniem.

Savukārt no plkst. 18.00 līdz tumsas iestāšanās brīdim notiks migrējošo zosu vērošana dažādās Ķemeru Nacionālā parka vietās. Pasākumā mazās grupiņās pieredzējušu speciālistu vadībā varēs vērot zosu barus, kas nolaižas uz nakts atpūtu ĶNP mitrājos, nosakot un pierakstot zosu baru lielumu un lidošanas virzienu. Pulcēšanās pasākumam – pie dabas izglītības centra “Meža māja”. Pēc pasākuma paredzēta kopīga tējas malkošana pie kamīna. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums pieteikties, zvanot dabas izglītības centra “Meža māja” vadītājai Agnesei Balandiņai pa tālruni 26424972.

Svētdien, 6. oktobrī, no plkst. 10.00 līdz 14.00 notiks putnu vērošana no CEMEX putnu torņa Kaņiera ezera Riekstu pussalā ornitologa Viestura Vintuļa vadībā. Pieteikšanās nav nepieciešama, nokļūšana ar personīgo transportu.

Apmeklē Leļļu teātra izrādes!

Nedēļas nogalē Leļļu teātrī skatāmas izrādes “Joka pēc alfabēts”, “Pepija Garzeķe” un citas. Ar repertuāru un biļešu cenām var iepazīties šeit.

Nodarbība "Es un māksla I"

 • Kad: 5. oktobrī.
 • Cikos: No pulksten 12.00 līdz 15.00.
 • Kur: Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā.
 • Piedāvājums: Programma piedāvā bērniem iepazīt mākslu tuvāk caur viņu personisko pieredzi. Muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un izstāžu darbi nodarbību laikā kļūst par izpētes objektu un tēmu zīmēšanas uzdevumiem. Šādi – skatoties, domājot, zīmējot – iespējams vairāk uzzināt par mākslas tapšanas procesu, mākslas darbu iekšējo struktūru, autoru personībām un laika kontekstu. Nodarbību struktūru veido pedagoga stāstījums par dienas tēmu un ar to saistīts zīmēšanas uzdevums – kopija, brīvā interpretācija vai radošs darbs, ko nosaka izvēlētās tēmas specifika. Ļoti svarīgi, ka bērni nodarbības laikā koncentrējas uz vienu mākslas darbu, mēģina tajā saskatīt iespējami daudz nianšu un iedvesmojas, lai radītu savu zīmējumu. Katra nodarbības dalībnieka darbs vienmēr izdodas, jo galvenais ir process un prieks, kas rodas zīmējot! Nodarbības vada māksliniece un muzejpedagoģe Diāna Dimza-Dimme. Nodarbība domāta bērniem līdz 10 gadu vecumam.

Nodarbība "Es un māksla II"

 • Kad: 5. oktobrī.
 • Cikos: No pulksten 12.00 līdz 15.00.
 • Kur: Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā.
 • Piedāvājums: Programma domāta pieaugušajiem un bērniem no 10 gadu vecuma. Tā veidota tā, lai apmeklētājs iepazītu mākslu caur personīgo pieredzi. Nodarbību tematika ir saistīta ar muzeja ekspozīcijām un izstādēm. Katra tēma palīdz saprast kādu noteiktu mākslas šķautni – kompozīcijas, saturisko vai radošo. Skatoties oriģinālus, domājot un galvenais - pašiem radot, pamazām ir iespējams apgūt atšķirīgu autoru dažādos laikos lietoto mākslas valodu. Tā apmeklētājos veidojas priekšstats gan par mākslas plastisko un daudzveidīgo dabu, gan arī par to, ka katrs cilvēks nes sevī radošo potenciālu un iemaņas, kuras iespējams attīstīt. Nodarbības vada māksliniece un muzejpedagoģe Baiba Sprance. Līdzi jāņem eļļas pasteļa krītiņi.

''Vafeļu sirdis''

 • Kad: 6. oktobī.
 • Cikos: 11.00 un 13.00.
 • Kur: Galerijā “Istaba” K. Barona ielā 31b, Rīgā.
 • Piedāvājums: Izrāde tapusi pēc Marijas Parras grāmatas “Vafeļu sirdis” motīviem. Galveno – Lēnas  - lomu atveido Laura Siliņa vai Anta Aizupe, darbojoties kopā ar savu palīgu, rekvizītu un draugu – matraci. “Vafeļu sirdis” stāsta par diviem raksturos atšķirīgiem bērniem un viņu draudzību. Lēna Līda atceras bērnību un savu labāko draugu Trilli. Abu sasvstarpējās attiecībās nav pieņemts teikt labo, uzslavēt, atzīties draudzībā. Tā vietā draugi metas brīnišķīgos, bieži bīstamos piedzīvojumos, kuros viņu lielākie sabiedrotie ir vectēvs un vectante. Grāmatā visi notikumi stāstīti vienīgi no Trilles skatupunkta. Savukārt, izrāde ir kā Lēnas atbilde Trillem. 

“Dzīve Rīgā pirms gadu simtiem”

 • Kad: 6. oktobrī.
 • Cikos: No 11.00 līdz 17.00.
 • Kur: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā Palasta ielā 4 , Rīgā.
 • Piedāvājums: Aicina apmeklēt Ģimenes dienu - ekskursija ar spēles elementiem bērniem kopā ar pieaugušajiem „Cilvēku dzīve Rīgas vietā pirms gadu simtiem – priekšmetu liecības un vēsturnieku atklājumi”, radošās darbošanās vieta bērniem kopā ar vecākiem „Iepazīstam, izdomājam, zīmējam, būvējam”, kas paredzēta bērnu un vecāku kopā darīšanas priekam, būs iespēja ekskursijā un muzeja apskatē gūtās emocijas un zināšanas izteikt krāsojot, zīmējot, kā arī “trenēties” seno rīdzinieku mājokļu būvē.

“Polianna”

 • Kad: 6. oktobrī.
 • Cikos: 11.00.
 • Kur: Nacionālajā teātrī Kronvalda bulvārī 2, Rīgā.
 • Piedāvājums: Izrāde pēc Eleonoras H. Porteres romāna motīviem. Kādā depresijas māktā pilsētā ierodas vienpadsmit gadus veca meitene Polianna, lai ar prieka spēles palīdzību pierādītu apkārtējiem, ka pasaule ir ļoti jauka vieta, kurā dzīvot. It sevišķi savai krustmātei Pollijai, kura nocietinājusi savu sirdi un neļaujas nedz priekam, nedz emocijām. Vai pilsētiņas iedzīvotāji ļausies prieka spēlei? Un vai krustmāte atvērs savu sirdi priekam un mīlestībai?

''Sēņu simfonija''

 • Kad: 6. oktobrī.
 • Cikos: 12.00.
 • Kur: Valmieras Kultūras centrā Rīgas ielā 10, Valmierā.
 • Piedāvājums: Notiks koncertuzvedums bērniem "Sēņu simfonija".  Bagātais Rudentiņš mežus dāsni piepildījis ar ogām, riekstiem un sēnēm. Bet sēnēm, izrādās, ir savi stiķīši un niķīši. Humora pilnais stāstiņš mazajiem klausītājiem ļauj iepazīt skaņdarbus no pasaules mūzikas klasikas "zelta fonda" - Čaikovska "Mazo gulbīšu deju", Hačaturjana "Zobenu deju", Brāmsa "Ungāru dejas", kā arī tā saucamā vieglā žanra skaņdarbus neparastā skanējumā, kuru veido uzveduma galveno varoņu mūzikas instrumenti - saksofons, flauta, trompete, trombons, tuba un sitaminstrumenti. Koncertu kuplinās arī Rīgas Doma kora skolas audzēkņu skanīgās balsis, iejūtoties sēņotāju lomās.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt