Ģimenes studija

Ideja par savu zoodārzu atnāca pandēmiijas laikā. Tiekamies ar Baļčūnu ģimeni

Ģimenes studija

Kā ietaupīt, sagatavojot bērnus skolas gaitām?

Visa ikdiena ir pēc iespējas patīkamāka kopābūšana. Tiekamies ar Mezīšu ģimeni

No Rīgas uz Kastaņmuižu laukos. Ciemos pie Mezīšu ģimenes

Gulbenes pusē dzīvo Mezīšu ģimene. Ilze un Jānis satikušies darbavietā IT jomā un no galvaspilsētas pārcēlušies uz laukiem, kur šobrīd Jāņa dzimtajā pusē audzina trīs meitas – Nelli, Linnu un Helmī – un apņēmušies atjaunot varenu ēku, kam devuši Kastaņmuižas nosaukumu. Pie Mezīšu ģimenes ciemojas "Ģimenes studija".

Ilze, vairākus gadus aktīvi "strādājusi" par mammu, jo meitenēm ir maza gadu starpība, tagad fotografē, taisa bišu vaska sveces, vāc zāļu tējas un saka, ka pēc mazuļu aprūpes maratona tikai tagad pamazām sāk atgūt sevi.

Lai arī lielāko daļu viņu brīvā laika aizņem darbs pie topošās mājas, Mezīši labprāt arī paceļo, ar bērniem iet dabā un atzīst – īpašu kopābūšanas nodarbju viņiem nemaz nav, jo visa ikdiena ir pēc iespējas patīkamāka kopābūšana.

Stāstot par pārcelšanos no Rīgas uz Gulbenes pusi, Ilze stāsta, ka pirms astoņiem gadiem mukuši prom no karstuma Rīgā, kad bija piedzimusi otrā meita Linna.

"Māja turpināja palikt tukša, un mēs sapratām, ka negribam atpakaļ uz Rīgu. Tas nebija apzināts lēmums. Tā sagadījās. Apstākļu sakritība," vērtē Jānis.

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs -Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Jānis ir programmētājs un ikdienā strādā IT jomā. Viņš var strādāt attālināti un to darīja jau vairākus gadus, pirms Covid iemācīja daudzus strādāt attālināti. Ilze arī strādāja IT jomā, bet, kad vajadzēja atgriezties, uzņēmums pateica, ka nebūs strādāšana no mājām. 

"Tad ar vieglu roku devos prom no IT. Stress un viss, ko piedzīvoju, nav tas, uz ko gribas tiekties. Gribas radošāko pusi vairāk," atzīst Ilze.

Šobrīd Mezīšu dzīve rit netālu no Kastaņmuižas, bet Kastaņmuiža tiek remontēta, posta un atjaunota, lai pēc iespējas ātrāk ievāktos. Ilze neslēpj, ka Jāņa vecāki, kas ir tuvākie kaimiņi, ir dzinējspēks, lai darbi virzītos ātrāk.

Trīs gadus Mezīši ir Kastaņmuižas saimnieki, un Ilze ir izveidojusi Instagram kontu, kur dokumentē darbu virzību un līdz ar to saglabā bildes. 

Kastaņmuiža ir ģimenes dots mājvārds, ieklausoties kaimiņu stāstos, ka pie šīs mājas nākuši lasīt skolas laikā kastaņus.

Kāpēc muiža? Ilze skaidro, ka māja ir celta 1880. gadā, kas ir muižu laiks. Gribējās pagodināt ēku ar muižas nosaukumu, lai būtu sajūta, ka atgriežamies atpakaļ laikā un novērtējam to, kas tika radīts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt