4. studija

Kas ir sēņotāju pēdējā laika «modes kliedziens» – sēra piepe?

4. studija

4.studijas viesi - IVETA, VIDVUDS un JĀNIS MEDEŅI

Nepaej garām! Bērni ar nepacietību un cerībām gaida Latvijas Bērnu fonda vasaras nometnes.

Nepaej garām! Bērni ar nepacietību un cerībām gaida Latvijas Bērnu fonda vasaras nometnes

Vasara ir nometņu laiks, īpaši nometnes gaida bērni ar īpašām vajadzībam, jo bieži tā ir viena no nedaudzām iespējām tikties ar vienaudžiem. Latvijas Bērnu fonds nometnes bērniem ar īpašām vajadzībā organizē jau kopš 1992. gada, pulcējot nometņu dalībniekus no visas Latvijas. Raidījums "4. studija"ciemojas pie Artūra, kurš pirmo reizi nometnē bija pērn, tagad ar nepacietību gaida iespēju tikties ar nometnes draugiem.

“Paldies par šo burvīgo nometni, katamarānu, pirtiņu, sporta spēlēm, batutu, pusdienā - saldējumiem, ekskursiju, popielu, latgaliešu kendamu, peldēties un taisīt zīmējumus no plastilīna.” Deivids.

“Man patika nodarbības, arī gulēt. Man patika braukt ekskursijā uz alām, pie dzīvniekiem. Man patika, kad mēs gājām uz jūru peldēt, lasīt gliemežvākus un vienkārši atpūsties.” Anna.

“Paldies! Man nometnē ļoti garšoja ēdiens, audzinātājs Igors, vadītāja Gunita un spēlēties rotaļu laukumā. Braukt ar laivu un darboties savā nodabā. Un patika tāpēc, jo atļāva man darboties savā tempā.” Krišjānis.

Šie ir tikai daži no paldies, ko saviem pedagogiem un nometņu vadītājiem teikuši Latvijas Bērnu fonda nometņu dalībnieki.

Astoņus gadus vecais Artūrs Rubenis satiekams psiholoģes Ilzes Reinfeldes praksē. Artūram ir iedzimtas redzes problēmas, bet zēns ir neatlaidīgs, zinātkārs, aktīvs, ļoti komunikabls un draudzīgs, viņš ar nepacietību un cerībām gaida šī gada Latvijas Bērnu fonda rīkoto nometni.

Pērn Artūrs piedalījās Bērnu fonda rīkotajā nometnē “Bagātību sala” Jelgavas pusē. Tā bijusi viņa pirmā nometne mūžā. Lai arī ģimenē valdījis neliels satraukums, kā dēlam klāsies vienam bez vecākiem veselas desmit dienas, bažas izrādījušās veltas. Pēc pirmajām divām dienām Artūram pat nav bijis vairs laika parunāt ar mammu pa telefonu.

“Viņš pārbrauca ļoti laimīgs. Bezgala priecīgs, ka tik daudz visādu iespaidu. Bijis Tērvetes Rūķu parkā. Baudījis dažādas izklaides. Baseins bijis ārā, kur dzīvoja. Draugi jauni. Kad bijis policists ciemos, stāstījis par drošību. Viņam tas ļoti svarīgi jau kādu laiku. Ir iestrēdzis uz ugunsdzēsējiem, policistiem, glābējiem, “par dēla piedzīvoto nometnē stāsta Elita Rubene.

Tagad visvairāk Artūrs gaida, kad atkal varēs satikt draugus, peldēties baseinā, piedalīties un radoši strādāt rokdarbu pulciņā.

''Viņš ļoti gaida to iespēju būt kopā ar bērniem bez vecākiem. Viņš tagad jau grib bez vecākiem. Mums ir sirds mierīga, ka pieskatīts tiks, ka atbalstīs, ja kāds grūts brīdis vai asara,'' pauž Artūra mamma.

Arī Artūra psiholoģe Ilze Reinfelde, kura ar zēnu strādā jau divus gadus, atzīst, ka Artūrs pēc nometnes pārbraucis ļoti dzīvespriecīgs un jaunu iespaidu pārņemts. Bērniem ar īpašām vajadzībām Latvijas Bērnu fonda nometnes ir neatsverams notikums.

Zinu, ka nometnē ir ļoti labi tās radošās darbnīcas. Ka viņu iekšējā pasaulīte var pavērties, ka viņi ir varbūt laimīgi tajā brīdī. Ko gan bērnam visvairāk vajag. Sabiedrību. Sajust, ka viņš ir vajadzīgs, pieņemts, uzsver psiholoģe Ilze Reinfelde.

Speciāliste atzīst, ka tieši bērni šos trīs ārkārtas situācijā aizvadītos mēnešus uztver īpaši saasināti un trauksmaini, jo ir kājām gaisā sagriezies viņu ierastais ritms – liegta iespēja satikt vienaudžus, apmeklēt interešu izglītības pulciņus un citas aktivitātes. Bērnu fonda rīkotās nometnes šovasar sniegtu bērniem drošības sajūtu un apstiprinājumu tam, ka viss pasaulē atkal nostāsies savās vietās.

Palīdzi bērniem piedzīvot vasaras nometni! Latvijas Bērnu fonds ziņo, ka kopš akcijas sākuma saziedoti 14 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti