Ģimenes studija

Rojs Puķe stāsta par piedzīvoto, dalās ar receptēm un aicina palīdzēt

Ģimenes studija

Pusaudžu un jauniešu uzvedība tīmeklī un tās raisītie riski

Bērnam nepieciešamās superspējas drošai interneta lietošanai

Kampaņā bērnu drošībai internetā māca adekvāti izvērtēt riskus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Kampaņas rīkotāji, pamatojoties uz pērnā gada Supervaroņu kampaņas lieliskajiem rezultātiem, nolēma rīkoties proaktīvi, lai izglītotu bērnus par drošību virtuālajā vidē.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" saruna par bērnu un vecāku zināšanām par drošību internetā un Supervaroņu kampaņu.

Pērn tika organizēta izglītojoša kampaņa, kurā bērnus mācīja kļūt par Supervaroņiem – tādiem, kuriem ir zināšanas un prasme neapjukt, nonākot bīstamā situācijā. Šī kampaņa bija ļoti nepieciešama, jo notika daudz satraucošu notikumu, kuros bija iesaistīti bērni.

Iepriekšējā kampaņa bija veiksmīga, tāpēc arī šogad, kampaņu turpinot, izmantots pērnā gada princips – aicinājums bērniem kļūt par Supervaroņiem.

Kampaņā ir iesaistīti bērniem iemīļotie un vecākiem labi zināmi tēli SuperToms un SuperAnna, viņi kopā ar kampaņas draugiem aicina bērnus iegūt jaunas superspējas un kļūt par pārliecinātiem un gudriem interneta lietotājiem.

Kampaņas ietvaros ir izveidoti pieci video, kas 5–8 gadus veciem bērniem māca izprast dažādas situācijas, ar kurām viņi varētu saskarties internetā.

Kampaņas tēli – SuperAnna un SuperToms kampaņā vedina bērnus iemācīties un atcerēties vienkāršus drošības un medijpratības pamatnoteikumus, kas jāpatur prātā gan topošajiem, gan esošajiem interneta lietotājiem:

  • Ko internetā nedrīkst teikt svešiniekam?
  • Kad saukt palīgā pieaugušo, kam uzticies?
  • Kas internetā var būt mānīgs?
  • Kā uzvesties internetā?
  • Kā internets var palīdzēt?

Kampaņas rīkotāji aicina bērnus aizdomāties par internetā pieejamo saturu, tā ticamību.Tāpat bērni bieži neapdomājas, ka internetā izteikts vārds tur saglabājas, interneta pāridarījums notiek 24 stundas diennaktī un ir vēl sāpīgāks nekā reālajā dzīvē.

Kampaņa radina bērnus pie apziņas, ka internets nav tikai izklaides un spēles, bet arī vieta, kur iegūt nepieciešamo informāciju.

Nopietna ir vecāku atbildība, ja vecāki bērnam nopērk telefonu, tad ir atbildīgi par bērna uzvedību un darbībām internetā.

Vecāki dažreiz izvēlas bērniem vispār neļaut  izmantot internetu. Speciālisti to sauc par "interneta diētu" un uzskata, ka tas nav risinājums, jo pie tās pašas problēmas bērns nonāks pēc laika, kad vecāki atļaus lietot internetu. Jebkura grupa, arī bērni ir jāmāca, kā droši lietot internetu, izmantojot viņiem saprotamu valodu un līdzekļus.

Visi kampaņas materiāli ir pieejami Valsts policijas mājaslapā, tos iespējams izdrukāt, pavairot un lietot!

Kampaņai ir vairāki partneri – Valsts policija, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Drošāka interneta centrs (drossinternets.lv), "Balta", "Rimi" un "Deep White" – kas  apvienojuši spēkus kampaņas turpinājumā "Supervaroņi internetā", tādējādi piesakot jaunu misiju un piecas jaunas superspējas, ko apgūt katram Latvijas bērnam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti