Ģimenes studija

Ārkārtas situācijas: vai izglītības iestādēs visi zina, kā rīkoties

Ģimenes studija

Grāpju ģimene izvēlas dzīvot Skujenē un dzīvi laukos popularizē sociālajos tīklos

Skolēnu kavējumu iemesli un skolu iespēja pielāgoties individuālam mācību procesam

Izglītības speciālisti: Vecāku un sabiedrības attieksme pret skolēnu stundu kavēšanu ir nekritiska

Pērn 1,6% skolēni skolu kavēja bez attaisnojoša iemesla. Stundu kavējumiem ir dažādi iemesli – nekritiska attieksme, pedagoga un bērna atbildības trūkums, sabiedrības attieksme un citi, speciālisti min raidījumā “Ģimenes studija”.

Vecāku attieksme pret skolas kavēšanu Latvijā ir nekritiska, bet daļai bērnu skolu nākas kavēt arī profesionālo nodarbju dēļ.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta informācija liecina, ka pērn pēdējā mācību semestrī 5630 bērni – 1,6% ļaunprātīgi kavēja skolu.

Te ir dažādi iemesli, kavējumu iemeslu diapazons ir raibs.

Mērķis skolā ir efektīvs mācību laiks, kurā skolēns mācās. Tā arī ir problēma, ka sabiedrības attieksme pret kavējumiem ir pieļaujoša, jo vecāki un mediķi (attaisnotu zīmju rakstītāji) neuzskata, ka mācību stunda ir kvalitatīvs mācību laiks. Par dažādiem pasākumiem, kur skolēni piedalās no skolas mācību laikā (olimpiādes, ceļojumi, citi pasākumi), parasti saka - lai piedalās, tas dos labu pieredzi, - bet tas liecina par attieksmi pret stundas kvalitāti, pauž "Edurio" pārstāvis Gatis Narvaišs.

Sen beidzies laiks, kad mācības notiek skolā četrās sienās 40 minūtes, liecina Imantas vidusskolas pieredze. Mūsu  skolās nepieciešami alternatīvi risinājumi, kā apgūt mācības, iespējams, arī attālināti. Skolā piedāvā arī attālinātas mācību iespējas. Skolotājiem bija apmācība, kā veidot tiešsaistes nodarbības.

Rīgas Teikas vidusskolā uzsvars likts uz pašvadīto mācību, skolēni iesaistās stundas mērķu izvirzīšanā - motivācija darbā dod citu kapacitāti.

Vecāki raidījumam raksta, ka bērniem ir tik liela slodze, ka nespēj visu paveikt, nogurst un tāpēc neapmeklē skolu.

Ivans Jānis Mihailovs no Izglītības kvalitātes valsts dienesta norāda uz trim galvenajiem faktoriem stundu kavēšanas jautājumā.

  1. Svarīgi noskaidrot kavējuma iemeslus – ir pierādīts, ka pie diviem viena priekšmeta skolotājiem vienā skolā ir dažāds apmeklējums. Svarīgi saprast – kāpēc, kāds iemesls.
  2. Pedagoga un bērna atbildība, kā abas puses atbild par pienākumiem un rīcību.
  3. Savstarpēja cieņa – ne tikai bērna un pedagogu, bet visas sabiedrības attieksme. Kamēr nebūs visas sabiedrības respekts pret skolotāju, nebūs rezultātu.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt