«Dzīvniekiem pa pēdām» - ziemas pārgājiens ģimenēm ar bērniem

Ziemā, kad zemi klāj sniegs, ir lieliska iespēja iepazīties ar meža dzīvnieku atstātajiem pēdu nospiedumiem, noskaidrot, no kurienes atceļojušas un kurp aizved to pēdas, ar ko tie ziemā barojas un kur mitinās. Šāda iespēja ir ģimenēm ar bērniem, dodoties pārgājienā “Dzīvniekiem pa pēdām” dabas liegumā “Lubāna mitrājs”.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Pārgājiens notiks 19. janvārī plkst. 11.00, pulcēšanās pie Lubāna mitrāja informācijas centra ( "Aiviekstes hidromezgls", Ošupes pagasts, Madonas novads, LV-4833, GPS: X: 56.8164, :Y: 26.9065)

Pārgājiena organizatori piedāvā ikvienam dabas draugam, kā mazam, tā lielam, piedalīties aizraujošā ziemas pārgājienā “Dzīvniekiem pa pēdām” dabas liegumā “Lubāna mitrājs”. Divu - trīs stundu gājienā izzinās, kādi dzīvnieki dzīvo mūsu pārgājiena maršrutā, kā pēc viņu atstātajām pēdām var tos atpazīt. Mērķis ir izglītot pasākuma dalībniekus par dzīvniekiem ziemā, atstātajiem pēdu nospiedumiem, noskaidrot, no kurienes atceļojušas un kurp aizved to pēdas, ar ko tie ziemā barojas un kur mitinās.

Pasākuma kopējais ilgums līdz 3 stundām, kas ietver divu stundu pārgājienu, pusdienošanu informācijas centra telpās ar līdzpaņemtām pusdienu maizītēm (nodrošinām siltu tēju un iespēju sasildīties pie kamīna).

Ziema ir gadalaiks, kas dāvā mums unikālu iespēju ielūkoties sniegā un pamanīt dažādu dzīvnieku pēdas, ko mēs nevaram vairs tik viegli ieraudzīt pārējos gadalaikos. Dzīvniekus ieraudzīt savvaļā nenākas nemaz tik viegli, bet ar atstāto pēdu palīdzību to klātbūtni var viegli konstatēt, ja vien pazīstam to pēdas.

Tādēļ izmanto šīs dabas sniegtās privilēģijas, dodoties mežā kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes valsts vides inspektori, mednieci Sintiju Balodi.

Pasākums ir vieglas grūtības pakāpes, īpaši aicinot ģimenes ar bērniem un, protams, ikvienu dabas draugu. 

Aicina ģērbties atbilstoši laikapstākļiem, lai gan notiks pārgājiens, tomēr būs apstāšanās vietas, tāpēc nepieciešams parūpēties par to, lai būtu silts apģērbs un sausas kājas - silta cepure, cimdi, bikses, siltie zābaki, un var arī paņemt līdzi termosu ar tēju, lai gadījumā, ja salst, sasildītos.

 

Iepriekšēja pieteikšanās pasākumam obligāta, zvanot - 29234956 (Ilze, Elīna) vai rakstot: [email protected]

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti