Rīta Panorāma

Intervija ar VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieku Juri Jančevski

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārsti Renāti Snipi

Bērnu slimnīcā iekārto Mātes piena banku; meklēs donores

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai izdzīvošanai tik svarīgo mātes pienu saņem arī tie priekšlaikus dzimušie bērni, kuru mammām piena nav, Bērnu slimnīcā pirms diviem gadiem sākta Mātes piena bankas izveide. Šobrīd savākti nepieciešamie līdzekļi iekārtu izveidei, Veselības ministrija ir paredzējusi arī ikgadēju finansējumu bankas ikdienas darba nodrošināšanai. Iekārtas tiks uzstādītas līdz gada beigām, kad arī tiks uzrunātas piena donores, raidījumā “Rīta panorāma” pavēstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe.

Nepieciešamās iekārtas Mātes piena bankas noorganizēšanai tiks nopirktas par ziedoto naudu sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu. Tikmēr Veselības ministrijā ir rasti risinājumi juridiskiem un organizatoriskiem jautājumiem, lai Mātes piena banka Latvijā varētu darboties, ievērojot visus drošības pasākumus. Veselības ministrija ir paredzējusi arī ikgadēju finansējumu bankas ikdienas darba nodrošināšanai 76 tūkstošus eiro apmērā, skaidroja Snipe.

Mātes piena banka tiks izmantota priekšlaikus dzimušiem bērniņiem, kuriem nepieciešams donores piens, lai novērstu nopietnu attīstības un veselības problēmu rašanos.

Plāno, ka ar pienu banku nodrošinās vienlaicīgi 10 donores, kuras var ziedot ap litru piena nedēļā. Donores tiek īpaši anketētas, veiktas veselības pārbaudes, tiek apmācītas un nodrošinātas ar visu nepieciešamo aprīkojumu. Reizi nedēļā piens sasaldētā veidā būs jānogādā Bērnu slimnīcā.

Donores uzrunās tad, kad pilnībā būs iekārtota Mātes piena banka. Kaimiņvalstu pieredze rāda, ka māmiņas ir atsaucīgas, uzsvēra Snipe.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti