Dienas ziņas

Bauskā sāk tirgot vimbu makšķerēšanas licences

Dienas ziņas

Maina profesiju, lai kļūtu par matemātikas skolotāju

Ventspils novadu pārņēmis auto orientēšanās bums

Ventspils novadu pārņēmis auto orientēšanās bums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Meklēt suitu meitenes brunčos vai dziedāt burdonā tautasdziesmas. Meklēt dižkokus un kraut akmeņus – tie ir tikai daži no uzdevumiem, ar ko jānodarbojas, ja piedalās autoorientēšanās sacensībās Ventspils novadā. Šāda iespēja aizrāvusi daudzus – tā arī īsinot laiku pandēmijas apstākļos.

Saskaitīts, ka turpat 600 cilvēku jau atsaukušies vietējo tautas namu darbinieču aicinājumam: piedalīties Auto Foto Orientēšanās pasākumā "Ventas kreisais krasts 2021"! 

Jūrkalnes tautas nama vadītāju sastapām šajā nedēļas nogalē, kad viņa devās uz Popi, lai iedvesmotu kolēģes rīkot līdzīgu izkustēšanos upes otrā krastā.

"Tas ir mērķis, lai iepazītu tos pagastus, jo ne visi zin, kur tādi pagasti atrodas. Nu labi, Jūrkalne ir tāds zināmāks pagasts, tur ikdienā cauri brauc, bet... tādas Ziras. Ikdienā jau tur īpaši neviens nebrauc!" stāsta Jūrkalnes tautas nama vadītāja Kristīne Skrulle.

Ja pirmais maršruts tapis pa Vārves, Užavas, Ziru, Jūrkalnes novadiem, tad nākamā kārta varētu būt Ugālē, Usmā, Popē un Puzē. 

Agnese, Ilze un Inga nolēmušas visu dalībnieku vidū būt pamanāmākas, tāpēc organizatori pat iedevuši diplomu par "Corona laika frizūrām". 

Katrai sava pieredze izbraucot Ventspils novadu.

"Žēl, ka bijām aizņemtas un nevarējām iepriekšējās dienas to darīt! Ka mēs visu vienā dienā. Tas bija ekstrēmi, bet bija labi!" saka pasākuma dalībniece Ilze Reimane.

"Tās vecās skolas un kombināti, kas bija kādreiz... padomju laikos... Jā, nostaļģija pārņēma, bet realitāte ir tāda, kāda ir," atzīst pasākuma dalībniece Agnese Laure.

"Tas ir veids, kā tu atrodi pozitīvo šajā visā. Ja tu sēdēsi mājās un domāsi tikai par to, kas notiek, tad ir, kā ir!'' uzsver pasākuma dalībniece Inga Zaļkalne

Ventas kreisā krasta orientēšanās maršrutus var saņemt četros tautas namos arī pēc sacensību beigām, jo interese par izstrādāto maršrutu ir milzīga! Dalībniekiem būs jāatrod kartē atzīmētie kontrolpunkti un jāizpilda uzdevums, ja tāds dots. Reti kurš šo maršrutu var pieveikt vienā dienā, arī Ketlīnas ģimene brauca divas dienas, bet pašai Ketlīnai šī bija iespēja prakstizet autovadīšanā, kur būs jākārto eksāmens.

"Ļoti, ļoti forši! Aizbrauc, un tur ir daudz cilvēku apkārt, jo pierasts, ka mājās sēžot tikai caur ekrānu tu redzi savus draugus," saka Ketlīna Pleinica.

"Bija tā, ka bija sniegs. Un, ja kaut ko nevar atrast - pēc pēdam visu var atrast. Bija nostaigāts un pirmajiem bija grūtāk, bet tie, kas brauc pēcpusdienā - tiem bija vieglāk, protams!" turpina pasākuma dalībnieks Roberts Kraulis.

"Mēs beidzot cilvēkus satikām. Pazīstamus cilvēkus satikām. Padalījāmies: kur kas varētu būt. Pateica arī kaut ko priekšā. Jo, ja mēs tā vientuļi braukātu, mēs diez vai atrastu," stāsta Solvita Pleinica.

Ventspils novadā nedēļas nogalēs nu var sastapt automašīnas pat attālos nostūros. Tas nav ierasts, jo Ventspils novads ir trešais mazapdzīvotākais novads Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti