Dienas ziņas

Ar lidaparātiem pierobežas mežos izvieto pusmiljonu vakcīnu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lielbritānijā latviešiem šogad Mazā talka

«Sajūtas kā Latvijā.» Lielbritānijā latviešiem šogad Mazā talka

Lielbritānijas latvieši labprāt piedalās ikgadējā talkā, lai sakoptu "Daugavas Vanagu" fonda īpašumu Straumēnos Vidusanglijā. Diemžēl pandēmijas dēļ pēdējos gados talkas nevarēja notikt. Atkal atsākot talkošanas tradīciju, šogad teritorijas uzkopšana tika nodēvēta nevis par Lielo talku ar vairāk nekā 100 dalībniekiem, bet gan Mazo, piedaloties ap 30 talkotājiem.

Teju deviņus hektāru lielā 19. gadsimta lauku muiža Vidusanglijā tika iegādāta 1975. gadā, trimdas latviešiem no darba brīvajā laikā gan sakārtojot teritoriju, gan uzceļot papildu ēkas.

Mūsdienās latviešu īpašuma uzkopšanā labprāt piedalās tie, kuri ieradušies Lielbritānijā salīdzinoši nesen, jo talka ir iespēja satikt citus latviešus, kā arī pavadīt laiku brīvā dabā.

Talkotāja Laura Vēvere sacīja: "Nevar to aprakstīt, ir jābūt šeit, lai to visu piedzīvotu – latviešu mūzika, latviešu cilvēki. Strādājam, cepam gaļu pēc tam, atpūšamies. Padejo, padziedi, nu vienkārši super! Bērni pat priecīgi, atbraucot uz šejieni. Nu kolosāli! Sajūtas ir vienkārši superīgas."

Ja citus gadus nācās krāsot un veikt dažādus celtniecības darbus, tad šoreiz vairāk bija dārza darbu.

Talkas rīkotāja Vera Antipova norādīja: "Pieteicās talkai cilvēki, kurus es nekad nebiju satikusi, bet izrādās ļoti aktīvi latvieši. Mazgājām logus pirms tam, grābām lapas, griezām krūmus, ravējām. Ir izdarīts viss un mazliet pat vēl vairāk."

Savukārt talkotāja Elīna Anča pauda: "Mēs dzīvojām tālu, Līdsas apkārtnē. Mums trīs stundas ir jābrauc uz šejieni. Un tad mēs kaut kā nemaz neplānojām, nemaz nedomājām. Tad pārvācāmies tuvāk, un tad mums sanāk 40 minūtes ko braukt. Un tad jau var atbraukt!"

Viņa atzina, ka šeit jūt īpašu atmosfēru: "Tu ej un daries, un tā sajūta, un te tā daba... Te kā Latvijā sajūtas ir. Ļoti forši!"

Īpaši uzmanība tika pievērsta teritorijas sakārtošanai ap Baltiešu bloku un kafejnīcu "Rīga", jo tur notiek latviešu kolektīvu mēģinājumi un svētdienas skoliņa bērniem.

Talkas organizatore Antipova norādīja: "Patiesībā darba bija pilnas rokas, tādēļ mēs arī ieplānojām talku divām dienām. Krūmi bija aizauguši, lapas bija kritušas."

Bet talkotāja Elīna Anča sacīja: "Izmazgājām grīdas, saslaucījām, zālīti sakasījām. Visu ko padarījām, kas ir vajadzīgs, lai šeit būtu skaiti. Tomēr Jāņi nāk!"

Nākamais lielais pasākums Straumēnos būs Jāņu festivāls trīs dienu garumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt