Temperatūra Igaunijā noslīdējusi zem nulles, bet tas neattur daudzus iegremdēties ledainajā ūdenī.
“Man patīk lēkt ledus bedrē un uzreiz iznākt ārā. Es nekad iepriekš ziemā neesmu peldējis. Šī man ir jauna pieredze,” stāstīja peldētājs Adams Rangs.
Pēc garākas peldes entuziasts dodas sasildīties siltā vannā.
“Apmēram pusceļā man pazuda sajūta rokās un kājās, tagad tā tikko sāka atgriezties. Sajūtas ir labas,” pēc peldes vannā atzina Rangs.
Iespējams, pašreizējie ierobežojumi mudinājuši vairāk nekā jebkad cilvēku sākt ziemas peldēšanu. Tik daudz, ka sociālie mediji ir pārpildīti ar cilvēkiem vilnas cepurēs, kas pozē ledainos ezeros un pludmalēs. Ziemas peldēšanas klubos ir jau vairāki tūkstoši dalībnieku, un Baltijas jūras pludmalēs peldes notiek regulāri.
Viena šāda ziemas peldēšanas entuziastu grupa nolēma organizēt valsts mēroga sacensības.
“Tas ir labs iemesls, lai cilvēki karantīnas laikā pavadītu laiku ārā. Stiprinošā ietekme uz veselību ir papildu ieguvums, un tas ir pozitīvi,” stāstīja pasākuma organizators Aivars Tugedams.
Pētījumi liecina, ka aukstais ūdens palielina leikocītu skaitu asinīs, jo ķermenim ir jāreaģē uz ekstremāliem apstākļiem un tādējādi imūnsistēma iegūst lielāku izturību pret slimībām. Aukstā vanna paaugstina arī noradrenalīna un betaendorfīna līmeni, kam ir antidepresanta efekts. Vienlaikus svarīgi kārtīgi sagatavoties šādām nodarbēm, lai nekaitētu veselībai.