Dienas ziņas

Notiek policijas reidi nepilngadīgo smēķēšanas ierobežošanai

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Fotografēšana – hobijs vairāk nekā 40 gadu garumā

Fotografēšana kā hobijs vairāk nekā 40 gadu garumā

Latgales Kultūrvēstures muzejs pašlaik ir pagaidu mājvieta lielformāta fotogrāfijām par himbu cilti, kuru autors ir rēzeknietis Jānis Staris. Fotografēšana Jānim ir hobijs vairāku desmitu gadu garumā. Pēdējā laikā jo īpaši fotogrāfijas top par vietām, kas plašākai sabiedrībai ir mazāk zināmas un raksturīgas ar savu neskarto dabu.

"Šī man ļoti patīk tāpēc, ka manai meitai šī ir tā favorītbilde. Man meita saka, ka šī bilde izskatās "multeniska"," sacīja fotogrāfs Jānis Staris, norādot uz vienu no mīļākajām fotogrāfijām izstādē "Klimats, Namībija un laime", kas šobrīd apskatāma Latgales Kultūrvēstures muzejā. Šī ir viņa pirmā personālizstāde, taču hobija līmenī ar fotografēšanu Jānis aizraujas jau vairāk nekā 40 gadus.

Jānis Staris: 

13 gadu vecumā tēvs uzdāvināja fotoaparātu. Un tad es sāku fotografēt kāzas un bēres. Vienā brīdī man kāzas apnika fotografēt. Bija tā – visu ko, tikai ne kāzas! Kopš tā laika kāzas es vairs nefotografēju.

Latgales reģionālā televīzija: Kāpēc tomēr 40 gadu laikā jūs neesat atmetis ar roku fotografēšanai?

- Bet taču smukas bildes, nu! Un jāatzīst, ka process arī ir patīkams! 

Pats Jānis Staris jokoja, ka fotografēšanas mākslu joprojām tikai apgūst ārpus ierastajām darba gaitām meža nozarē. Turpretī savu fotogrāfiju vērtēšanu Jānis galvenokārt uzticot draugiem un ģimenei.

"Katrai bildei ir tik daudz stāstu pirms un pēc viņas, ka tas ir... jā, sajūta ir tāda, ka es arī tur pati esmu bijusi," sacīja Jāņa sieva Sandra.

Lielākā daļa fotogrāfiju Jānim Starim top ceļojumu laikā – kā stāsts par tiem. Arī ar šo izstādi Jānis iecerējis latviešus iepazīstināt ar himbu cilti, kas dzīvo Namībijā – Āfrikas Dienvidrietumos. Informācijas par šo cilti esot salīdzinoši maz, un arī pašam, pirms došanās ceļojumā, izdevies atrast vien divas grāmatas angļu valodā.

"Himbas man kaut kā no 90. gadiem bija palikušas atmiņā. Tad es plānoju, plānoju, kā uz turieni varētu aizbraukt.  Namībijā ir gan ārkārtīgi skaistas dabas ainavas, gan arī ļoti interesanti cilvēki. Un tieši cilvēki bija tas, kas man deva impulsu šoreiz bildes sadrukāt drusciņ lielākas, lai tās varētu parādīt arī plašākai cilvēku auditorijai. Es nebiju gaidījis, ka šī saskarsme ar himbām būs tik ārkārtīgi sirsnīga un draudzīga," pauda fotogrāfs.

Izstāde "Klimats, Namībija un laime" Latgales Kultūrvēstures muzejā būs apskatāma līdz februāra vidum, vēlāk tā tiks pārvesta uz Latvijas Nacionālo bibliotēku. Atbildot uz jautājumu, par ko varētu būt nākamā izstāde, Jānis atklāja, ka nesen atgriezies no aizraujoša ceļojuma Patagonijā, līdzi atvedot neskaitāmi daudz fotogrāfiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti