Dienas ziņas

Dobelē aizvadīti 10. ''Ābolu svētki''

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latgalē sacentās dārgumu meklētāji

Dārgumu meklētāji pulcējas saietā Latgalē

Vairāki desmiti dārgumu rakšana entuziastu piedalījās racēju saietā Krāslavas novadā. Saietā arī racēju sacensības, kurās dalībnieki varēja izmēģināt savu veiksmi, meklējot apslēptus dārgumus.

40 hektāru laukā 85 racēji entuziasti no dažādām Latvijas vietām meklēja apraktus dārgumus – 23 monētas, par katru no kurām pienākas balva.

Dārgumu meklētāju saiets notika Krāslavas novada Kalniešu pagastā. Saieta dalībnieki bija racēji ar dažādu gadu stāžu, piemēram Nikolajs ar dārgumu meklēšanu aizraujas jau 10 gadus un cer, ka kādreiz tomēr atradīs savu dārgumu lādi.

“Tas ir labs hobijs, svaigā gaisā,” sacīja Nikolajs, kurš pārsvarā roka savā īpašumā esošajā zemē. Līdz šim interesantākais atradums bijis vecs nazis, uz kura iegravēts 1910. gads.

Sigita no Gulbenes sacensībās piedalījās kopā ar vīru, kurš arī iesaistīja viņu savā hobijā.

Lai arī šīs sacensībās Sigita bija debija, pirmajā stundā jau tika gūti atradumi, ar kuriem var palielīties.

Savukārt mājās glabājas Sigitas lielākās atrastās trofejas – sudraba pieclatnieks un cara laika sudraba monētas.

Arī Irīnai no Krāslavas novada Ezerniekiem šis hobijs ir kopīgs ar vīru un līdzīgos pasākumos viņi piedalās labprāt. Šajās sacensībās pārim izdevās atrast monētu un kļūt par trešās vietas ieguvējiem.

Saieta organizators, vietējais iedzīvotājs Viktors Birums ar dārgumu meklēšanu nodarbojas jau 13 gadus. Šādu pasākumu viņš  sarīkoja pirmo reizi un bija priecīgs, ka atsaucība bijusi tik liela. Visu pasākuma dalībnieku darbība notika saskaņā ar likumu, uzsvēra Viktors. Attiecīgi  gadījumā, ja tiktu atrastas senlietas, kas ir vecākas par 250 gadiem, tas obligāti nodotu valstij.

“Zemes saimnieks mums atļāva šeit darboties, bija atbraukuši vēsturnieki un policijas pārstāvis, nokontrolēja situāciju, paskaidroja visus likumus un novēlēja veiksmi. Mums paskaidroja, ka tiek novēroti mūsu video kanāli “Youtue” vietnē, tiek sekots mūsu atradnēm. Mums protams ir arī nelabvēļi, kas negatīvi skatās uz mūsu darbību, ziņo par mums policijai, sauc mūs par melniem racējiem. Taču mums tas ir apvainojums,” uzsvēra Viktors.

Līdzīgi sarīkojumi norisinās arī Lietuvā, Krievija, Ukrainā un pulcē līdz pat 500 dalībniekiem. Viktors uzsvēra, ka līdzīga mēroga saietus nākotnē varētu organizēt arī Latgalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt