Zinātnieki: Šausmu filmas tiešām liek asinīm «sastingt dzīslās»

No patiesi baisām šausmu filmām asinis patiešām “sastingst dzīslās”, un tas var reāli kaitēt veselībai, brīdina zinātnieki no Leidenes Universitātes Nīderlandē.

Leidenes Universitātes Medicīnas centra zinātnieki izpētījuši, ka šausmu filmu skatīšanās laikā olbaltumvielas, kura pazīstama kā faktors VIII, līmenis asinīs palielinās.

“Mēs atklājām, ka šausmeņu skatīšanās saistīta ar koagulācijas faktora VIII palielināšanos asinīs,” norāda doktors Banne Nemets, stāstot, ka tādos brīžos tromba veidošanās risks palielinās par 20%.

Zinātnieki pieļauj, ka konstatētās izmaiņas ir saistītas ar cilvēka aizsargmehānismu. Cilvēks baidās, un asins recēšanas līmenis palielinās, jo tādā veidā organisms gatavojas briesmām.

Pētījums veikts, pamatojoties uz eksperimentu, kurā piedalījās 24 jaunieši, pārsvarā Leidenes Universitātes studenti. Asins paraugi eksperimenta dalībniekiem ņemti pirms un pēc katra šausmu filmu seansa. Tāpat bija jāaizpilda anketa, atbildot uz jautājumu, vai filma jau redzēta, un novērtējot baiļu līmeni.

Kā norāda “Daily Telegraph”, tas ir pirmais zinātnieku mēģinājums noskaidrot, ko patiesībā nozīmē izteicieni par asins stingšanu dzīslās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti