Uz Marsa atklātas jaunas liecības par iespējamu dzīvības pastāvēšanu

Zinātnieki uz Marsa atklājuši jaunus organiskus savienojumus un metāna gāzes koncentrācijas svārstības atmosfērā. Tas varētu liecināt par dzīvības pastāvēšanu uz sarkanās planētas.

Zinātnieki informēja, ka visurgājējs “Curiosity” organiskos savienojumus atrada trīs ar pusi miljardus gadu vecā klintī Geila krāterī. Kādreiz tajā bija neliels ezers, un atklātās molekulas varētu liecināt par dzīvības pastāvēšanu pagātnē.

Zinātnieki arī pieļauj iespēju, ka primitīvas dzīvības formas varēja saglabāties līdz mūsdienām.

“”Vikings” sāka organisku molekulu meklējumus tālajā 1976.gadā. “Curiosity” turpina šos pētījumus, un patlaban mūsu rīcībā ir molekulu komplekts, kas ļauj saprast, kā šie savienojumi saglabājušies. Tas mums arī norāda tālāko meklējumu virzienu,” pastāstīja NASA astrobioloģe Dženifera Eigenbroda.

Otrs svarīgākais atklājums ir dīvainās metāna gāzes koncentrācijas svārstības. Saskaņā ar mērījumu datiem šīs vielas koncentrācija atmosfērā atsevišķos brīžos pārsniedza normu vairākas reizes. Visticamāk, gāze izdalās no dziļiem pazemes rezervuāriem, tomēr tiek izvirzīta arī interesantāka versija: uz Zemes metāna koncentrācija gaisā ir saistīta ar dzīviem organismiem, un atklātās izmaiņas varētu būt vēl viena liecība par organiskas dzīvības pastāvēšanu uz mūsu kaimiņu planētas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti