Tehnoloģiju nozares pasākumā «TechChill» stāstīs par jauno dzīves realitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No 7. līdz 21. maijam norisināsies ikgadējais tehnoloģiju un jaunuzņēmumu nozares pasākums "TechChill", informēja organizatoru pārstāve Daiga Zīmele. Pielāgojoties neklātienes formātam, "TechChill" programma tiks sadalīta divu nedēļu garumā. Kā pasākuma centrālās tēmas šogad izvirzītas zaļās inovācijas, digitālā transformācija, zināšanas izaugsmei, kā arī Baltijas valstu loma globālās tehnoloģiju nozares attīstībā.

Desmitajā jubilejas gadā "TechChill" pirmo reizi sevi pieteiks digitālā formātā, sniedzot iespēju ikvienam tehnoloģiju nozares pārstāvim apmeklēt pasākumus no jebkuras vietas pasaulē. Tādējādi pasākums vienkopus pulcēs vairāk nekā 2000 apmeklētājus, tostarp jaunuzņēmumu pārstāvjus un medijus, investorus, dažādu biznesa jomu ekspertus, kā arī tehnoloģiju jomas entuziastus no Latvijas un visas pasaules.

"TechChill" programmā jau ierasti paredzēta vieta nozares vadošo ekspertu prezentācijām un paneļdiskusijām, jaunuzņēmēju un investoru tīklošanās aktivitātēm, jauno uzņēmēju sacensībām "Fifty Founders Battle", pieredzes apmaiņas stāstiem un diskusijām, meistarklasēm, hakatoniem un vairāk nekā 10 dažādiem citiem satelītpasākumiem, kā arī centrālajai konferencei, kas norisināsies 20. un 21. maijā.

Kā "TechChill" galvenā tēma šogad priekšplānā izvirzās “The Point of No Return” jeb vīzija par jauno dzīves realitāti, kas vairs nekad nebūs tāda kā iepriekš un kas tieši ietekmē ne tikai darba tirgu, bet arī iedzīvotāju ikdienas paradumus, savstarpējās attiecības un apkārtējo vidi.

"TechChill" šoreiz īpaši pievērsīsies šai jaunajai dzīves realitātei, koncentrējoties uz trim galvenajiem satura virzieniem:

Digitālā transformācija – strauji augošās automatizācijas, robotizācijas, mākslīgā intelekta un 5G apstākļos 4.0 industrija ir mūsu rīcībā, un tā strauji maina ierasto redzējumu par dažādiem ikdienas procesiem. Globālā pandēmija ir jo īpaši paātrinājusi šīs nozares attīstību, un tā ir tēma, kuru neviens vairs nevar atļauties ignorēt.

"Green New World" – klimata revolūcija ir klāt, un ilgtspēja pamazām kļūst par mūsu jauno realitāti. Organizācija "European Green Deal" ir izvirzījusi vērienīgu mērķi padarīt Eiropas Savienības klimatu neitrālu līdz 2050. gadam. Zaļo inovāciju finansēšana vienlaikus varētu ļaut Eiropai kļūt konkurētspējīgākai visā pasaulē, kā arī tā sniegtu iespēju jaunuzņēmumiem vēl nopietnāk pievērsties ilgtspējas inovācijām.

"Knowledge for Growth" jeb Zināšanas izaugsmei – pieaugot attālinātā darba režīmam ilgtermiņā, kā arī no tā izrietošajām ekonomiskajām izmaiņām un pieprasījumam pēc augsti kvalificēta darbaspēka (it īpaši tik mazos tirgos kā Baltija), tas rada jautājumu, vai noteiktas kopienas un demogrāfiskās iedzīvotāju grupas saņem tās zināšanas, kas ir nepieciešamas personiskai un kopīgai izaugsmei. Ko varam darīt mēs, lai stimulētu nākotnes tirgū pieprasītu zināšanu plašāku pieejamību?

"Vai varētu iedomāties vēl labāku laiku, lai svinētu "TechChill" 10. gadu jubileju? Jā, aizvadītais gads ir bijis patiesi apokaliptisks. Mūsu komandai nācās ātri pielāgoties jaunajiem apstākļiem un apbruņoties ar izturību, taču kā nozares līderiem mums nav jāsaka divreiz, jo aizvien esam vienīgais lielākais "start-up" ekosistēmas notikums Baltijā, par ko īpaši lepojamies,” komentēja "TechChill" izpilddirektore Annija Mežgaile.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti