Slēdz platformu «Google+», kuras kļūme atklājusi personīgos datus

ASV kompānija "Google" pirmdien paziņoja, ka tā slēdz sociālo mediju platformu "Google+", kuras kļūme padarījusi neaizsargātus personīgos datus līdz 500 000 lietotāju kontos. 

"Google" blogā paziņoja, ka šī kļūme tika konstatēta martā iekšējas pārbaudes laikā un tika novērsta. Iekšējā pārbaudē arī netika atrasti nekādi pierādījumi, ka personīgie dati būtu nepiemēroti izmantoti vai ka kāds programmatūras izstrādātājs ārpus šī uzņēmuma būtu zinājis par šo kļūmi.

Vienā no rīkiem atrastā kļūme padarīja "Google+" lietotāju datus pieejamus trešās puses programmatūras izstrādātājiem caur 438 lietotnēm.

Tas nozīmē, ka no 2015.gada līdz 2018.gada martam šiem programmatūras izstrādātājiem bija pieejami privāto "Google+" profilu dati.

Šajos datos bija lietotāju vārdi, elektroniskā pasta adreses, nodarbošanās, dzimums un vecums, bet tajos nebija viņu paziņojumi, "Google" kontu dati un tālruņu numuri.

"Google" paziņoja, ka nevar apstiprināt, vai šī kļūme ietekmējusi kādus lietotājus, bet pirms kļūmes novēršanas esot veikusi analīzi un noskaidrojusi, ka tā padarījusi neaizsargātus līdz 500 000 "Google+" lietotāju profilus.

Laikraksts "The Wall Street Journal" ziņoja, ka "Google" tīši vilcinājās pavēstīt par šo kļūmi, jo bažījās, ka tā piesaistītu ASV regulatoru uzmanību un kaitētu uzņēmuma reputācijai. Laikraksts atsaucās uz vārdos nenosauktiem ziņu avotiem un dokumentiem.

"Google+" slēgs 10 mēnešu laikā, līdz nākamā gada augusta beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti