Rīgā starptautiskā programmēšanas festivālā «CodeX» sacentīsies 300 dalībnieki

Nedēļas nogalē no 17. līdz 19. jūnijam Rīgā pirmo reizi klātiene norisināsies starptautisks programmēšanas festivāls “CodeX”, kurā piedalīsies 300 programmētāji no vairāk nekā 20 valstīm, informēja pasākuma organizatori.

Hakatona ietvaros komandām 48 stundu laikā jāizstrādā risinājums vienam no izaicinājumiem, kurus piedāvā informācijas tehnoloģiju uzņēmumi, strauji augoši Latvijas jaunuzņēmumi, kā arī Rīgas pilsēta un Rīgas Tehniskā universitāte.

Hakatona labākā risinājuma autori saņems naudas balvu 5000 eiro apmērā no galvenā atbalstītāja, tehnoloģiju uzņēmuma “Ubiquiti”, kā arī citas balvas no izaicinājumu devējiem, kopējam balvu fondam sasniedzot 13 tūkstošus eiro.

Pieredzējuši programmētāji no visas Eiropas komandās attīstīs risinājumus izvirzītajiem programmēšanas izaicinājumiem.

Kriptovalūtu jomas jaunuzņēmums “Gravity Team” hakatonā izaicinās dalībnieku komandas izmēģināt savus spēkus sava kriptovalūtu bota izveidē un labākajam komandas risinājumam piešķirs 1 ETH (aptuveni 1800 eiro).

Vadošais IT infrastruktūras piegādātājs Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs “Atea” meklēs radošu rīku, lai uzlabotu sanāksmju pārraudzību lielajos uzņēmumos, savukārt starptautisks IT uzņēmums “Emergn” aicinās dalībnieku komandas izstrādāt jaunus veidus, kā uzlabot apdrošināšanas klientu pieredzi. Tikmēr “Latvijas Pasts” izaicinās hakatona komandas piedāvāt risinājumus, kas uzlabotu pasta pakalpojumu procesus, un labākais risinājums saņems 2000 eiro. Savukārt Rīgas pilsētas izaicinājuma dalībniekiem būs jārada programmatūras prototips “Lightspace” paplašinātās realitātes ierīču izmantošanai izglītības procesā Rīgas skolās, un labāko komandu gaida naudas balva 2000 eiro apmērā. Savukārt Rīgas Tehniskā universitāte dalībnieku ideju attīstīšanai piedāvās 3D datu modeli – pilsētas “digitālo dvīni”.

Hakatons nav paredzēts tikai jau pieredzējušiem programmētājiem, bet arī tiem, kuriem vēl nav plaša pieredze un zināšanas programmēšanā. Dalībniekiem, kas vēlas gūt pirmo pieredzi radošu risinājumu izstrādē, “Riga TechGirls” piedāvās "low-code" izaicinājumu – izstrādāt hakatona komunikācijas platformas “Discord” botu.

Starptautiskā hakatona “CodeX” mērķis ir padarīt Rīgu par aizraujošu galamērķi jauniem talantiem un veidot tehnoloģiju kopienu, kuras centrā ir sadarbība un koprade. Hakatona laikā dalībnieki varēs izmantot mentorus, darbnīcas un apmeklēt dažādus neformālus pasākumus. Hakatons notiks Rīgas Tehniskās universitātēs telpās, kur tas uzņems vairāk nekā 200 programmētājus klātienē, kā arī vairāk nekā simts dalībnieku virtuālajā vidē.

“CodeX” organizē inovāciju vadības uzņēmums “Helve” sadarbībā ar galvenajiem atbalstītājiem tehnoloģiju uzņēmumu “Ubiquiti” un kriptolvalūtu jomas jaunuzņēmumu “Gravity Team”, kā arī norises vietas atbalstītāju Rīgas Tehnisko universitāti.

“Hakatona izaicinājumi sniegs piekļuvi uzņēmumu jaunākajām tehnoloģijām, datiem un iekšējiem rīkiem. Šāda mēroga pasākuma norise Rīgā ir iespēja veicināt Latvijas un Rīgas atpazīstamību starp IT talantiem ciešajā Eiropas programmētāju kopienā,” pauda pasākuma organizatore un “CodeX” iniciatora uzņēmuma “Helve” pārstāve Zane Grēta Grants.

Žūrijas vadītājs Kristaps Elsiņš no “Ubiquiti” uzsvēra iespēju programmētājiem mācīties un izaicināt vienam otru: "Priecājamies redzēt nozares talantus tādā apjomā un sastāvā, Latvijai tas ir nebijis notikums. Žūrija “Ubiquiti” vadībā ar interesi vērtēs viņu risinājumus un piešķirs balvu. Redzam dalībnieku vidū jau pieredzējušus programmētājus un arī mācīties gribētājus. Šī ir lieliska iespēja pašiem dalībniekiem attīstīt savas prasmes un talantu, mācoties no citiem nozares ekspertiem."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt